Горщик для товстянки: який краще обрати

Товстянка відноситься до сукулентів, які ростуть в посушливих регіонах, що відбивається на будові кореневої системи і здатності накопичувати воду в м'ясистих листових пластинках, інформує Ukr.Media.

Ця особливість безпосередньо впливає на вибір горщика для грошового дерева. Залежно від сортової та видової приналежності рослину потрібно садити в відповідний горщик, завдяки чому вона буде добре розвиватися і рости.

Особливості будови кореневої системи

У природному середовищі існування товстянки рясні опади випадають рідко. Основну кількість вологи рослина отримує з роси і нетривалих дощів. Головне завдання — встигнути увібрати в себе максимальний об'єм рідини за короткий термін, оскільки вода швидко висихає через сухе повітря і підвищену температуру навколишнього середовища. З цієї причини у грошового дерева розвивається масивна надземна маса, яка максимально зберігає отриману вологу.

В результаті коренева система утворюється поверхнева, розгалужена. Формувати довгий стрижневий корінь рослині немає сенсу, оскільки за відсутності опадів і росту на кам'янистих ґрунтах до підземних вод все одно не дістане.

Коренева система розростається вшир, дозволяє грошовому деревцю утримуватися на поверхні землі при сильному вітрі. Крім того, подібна система займає великий простір і перешкоджає бур'янистим рослинам рости поруч, поглинаючи з ґрунту поживні речовини.

Обираємо ємність для рослини

Після покупки рослини у квітковому магазині або при тривалому вирощуванні в одному контейнері необхідно пересадити грошове дерево в новий ґрунт. Правильний вибір ємності для красули — одна з умов створення сприятливого мікроклімату.

Нижче кореневої системи небажано залишати великий прошарок ґрунту. Важливо також враховувати місце під дренажний шар. Крім того, насипаючи керамзит, можна відрегулювати висоту поживного ґрунту, що дозволить використовувати при пересадці навіть глибокий горщик. Коренева шийка товстянки не повинна бути заглиблена, тому при перенесенні рекомендується розташовувати на колишньому рівні.

Основні параметри для вибору підходящого горщика для грошового дерева:

  • неглибокий;
  • широкий;
  • з натурального матеріалу;
  • присутні дренажні отвори.

Як визначитися з об'ємом горщика

Рослина має стійко стояти в новій ємності, коренева система повністю поміщатися. Занадто великий або тісний контейнер призведе до загнивання, яке іноді стає помітно занадто пізно.

Розмір горщика під красулу підбирається на 2 пальці більше попереднього. При цьому бажано орієнтуватися на земляний ком, щоб знизу і з боків оточувало не більше 2-3 см свіжого субстрату. Якщо ємність виявилася глибокою, рекомендується зайвий обсяг засипати дренажним шаром.

У новому горщику грошове деревце повинно відчувати себе добре, не завалюватися на бік, тому діаметр слід підбирати приблизно рівним ширині зеленої крони. Висаджувати товстянку слід з обережністю, щоб не зламати тендітну надземну частину.

Конфігурація і розміри ємності залежать від віку і сорту рослини. Молодий саджанець краще спочатку помістити в маленький контейнер. По мірі росту горщик буде потрібен побільше.

Дорослу рослину бажано не пересаджувати, досить міняти невелику частину верхнього ґрунту. Оптимальна висота до кореневої шийки грошового дерева 20-30 см.

Краща форма і матеріал виготовлення

Стійкість масивної зеленої частини додасть правильна конфігурація ємності. Дозволяється використовувати горщик у вигляді чаші. Широкий і невисокий контейнер добре утримує рівновагу, перешкоджає перекиданню грошового деревця. Бажано враховувати зовнішній вигляд рослини, щоб ємність підкреслювала декоративність культури. Добре виглядає красула в дерев'яному або теракотовому горщику, а червоний і зелений вибирають для залучення в будинок грошей.

При виборі горщика для товстянки рекомендується використовувати кераміку, необпалену глину. Вага даного різновиду матеріалів також сприяє стійкості. Крім того, подібні вироби пропускають повітря, вбирають зайву вологу, що перешкоджає загниванню кореневої системи, розвитку грибкових захворювань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь