Хитрощі, з якими ви легко збережете капусту до весни

Білокачанна капуста — городня бариня, найпопулярніший зимовий овоч в українській кухні. Її можна замаринувати, заквасити, засолити і використовувати для маси інших заготовок. Але й у свіжому вигляді качани реально зберегти до весни, якщо дотриматися кількох умов, інформує Ukr.Media.

Лежкими є тільки середньопізні та пізні сорти. Ранньо- і середньостиглі призначені в основному для свіжого споживання, кажуть фахівці. Погано зберігаються надмірно насичені вологою качани (це трапляється дощовою осінню) і ті, що отримали надлишкове азотне живлення в другій половині сезону. Такі овочі краще одразу переробити.

Чудові результати показує зберігання в підвішеному вигляді. Капусту прибирають разом із качанами, залишаючи 2-3 листки, що криють, перевертають догори дриґом, обв'язують мотузкою біля основи, підвішують у льоху чи підвалі ближче до виходу — там, де прохолодніше за все.

Можна помістити кожен качан в авоську і повісити в ній. Завдяки хорошій циркуляції повітря овочі не хворіють і не гниють.

Якщо підвісити качани ніде, зніміть з них листя, що криє, щільно оберніть кожен харчовою плівкою і покладіть на полицю. У кого немає льоху чи підвалу, складають урожай в оглядовій ямі гаража або утеплені ящики на балконі, радять експерти.

Вони нагадують, що оптимальна температура для зберігання капусти -1…+1 градус, вологість повітря 85-95%. Природно, качани мають бути міцними, без ознак хвороб, тріщин та інших пошкоджень.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь