Які культури люблять підживлення деревним попелом, а яким його краще не давати

Деревний попіл — це цінний органічний продукт, який можна безкоштовно отримати із залишків рослин, таких як гілки, стовбури та листя, що залишилися після осіннього обрізання дерев і кущів. Деревний попіл містить безліч мікроелементів, які корисні для ґрунту та рослин, хоча й не для всіх, інформує Ukr.Media.

Якщо ви збираєтесь отримати гарний деревний попіл після обрізання, то краще вибрати найсухіші рослинні залишки. Використовуйте металевий контейнер або бочку, пам'ятайте про правила пожежної безпеки і, спалюючи деревину, слідкуйте за тим, щоб вогонь був під контролем.

Почніть із закладання в бочку дрібних гілок і сухого листя, щоб розпалити вогонь, а потім поступово додавайте більші гілки та шматки деревини. Спалюйте до повного перетворення на попіл, тобто дайте деревині згоріти повністю, поки не залишиться тільки попіл. Для видалення великих частинок вугілля його варто просіяти через велике саморобне сито.

Колись, з 1700-х до початку 1900-х років, деревину в промисловому масштабі спалювали з метою виробництва попелу для хімічної екстракції. Попіл використовувався в основному для виробництва поташу для добрив і лугу для промисловості. У міру того як інші технології виробництва калію ставали більш економічними, цінність деревного попелу як сировини падала. Але садівники та городники використовувати попіл не розучилися.

Імовірно, ви знайомі з вапном — популярною ґрунтовою поправкою, яка зазвичай застосовується для додавання поживних речовин у ґрунт, прискорення розщеплення органічних речовин і зниження кислотності ґрунту. Деревний попіл багатий на карбонат кальцію, активний інгредієнт, що використовується в покупних добривах з вапна, і вторинними елементами, корисними для здоров'я рослин, наприклад, фосфором і магнієм, цинком і залізом. У ньому міститься багато калію, що сприяє цвітінню та плодоношенню рослин.

Фізичні та хімічні властивості деревного попелу істотно різняться залежно від багатьох факторів. Відомо, що молода деревина, отримана після обрізання дерев, виробляє попіл з вищою концентрацією поживних речовин, ніж стара деревина. Так само попіл із твердих порід дерева, таких як дуб, клен і бук, містить більше поживних речовин, ніж попіл хвойних порід.

Листяні породи зазвичай виробляють більше попелу, ніж хвойні, а кора та листя дають при спалюванні більше попелу, ніж внутрішні деревні частини. В середньому при спалюванні деревини утворюється від 6 до 10 відсотків попелу.

Уникайте використання попелу від обробленої хімікатами деревини, яка може пошкодити ваш ґрунт і рослини.

Гарний деревний попіл можна застосовувати як восени, так і весь сезон.

Використання деревного попелу в компості та на грядці

Деревний попіл є лужним, тому застосування його в купах компосту допомагає збалансувати тенденцію компосту до окислення, що створює кращі умови для черв'яків і мікроорганізмів, які прискорюють розкладання органіки.

Менш кислий компост ідеально підходить для мульчування овочів.

Додавайте деревний попіл потроху і часто, посипаючи компостну купу тонкими шарами: кілька пригорщ або одна лопата на кожні 15 см органічного матеріалу.

Деревний попіл може зіграти корисну роль у поліпшенні надмірно кислого ґрунту. Більшість овочів потребують pH від 6,5 до 7,0, тому, якщо ваш ґрунт має показник нижче 6,5, посипайте ґрунт деревним попелом. Це особливо актуально в тому випадку, якщо ви активно вносите в грядки гній великої рогатої худоби — такий тип гною дуже кислий.

Деревний попіл приблизно вдвічі ефективніший за вапно в нейтралізації кислотності. Як правило, такі роботи виконують, розсипаючи приблизно 50-70 г на квадратний метр. Використовуйте лужність деревного попелу, щоб поліпшити ґрунт на капустяних грядках для запобігання кілі. Кіла капусти — поширене захворювання на кислому ґрунті.

Застосовуйте деревний попіл з осені або як "гарнір" навколо активно зростаючих рослин.

Фактично, змішуйте попіл з будь-яким ґрунтом, щоб отримати багатий урожай овочів, особливо томатів, чутливих до дефіциту калію.

Високий вміст калію також означає, що деревний попіл ідеально підходить для підживлення більшості ягідних кущів, включаючи смородину та аґрус, поліпшуючи здоров'я рослин і стійкість до хвороб.

Де деревний попіл застосовувати не можна

Через свою лужність деревний попіл не повинен використовуватися навколо рослин-любителів кислого ґрунту, таких як чорниця і, меншою мірою, малина.

Не застосовуйте на ділянках, де вирощується картопля, оскільки лужний ґрунт стимулює паршу картоплі.

Звісно, для того, щоб ґрунт став занадто лужним, вам треба буде додати багато деревного попелу. Але для душевного спокою кожні пару років перевіряйте pH ґрунту, щоб переконатися, що показник не перевищує 7,5.

Нарешті, пару слів про зберігання деревного попелу. Оскільки в ньому містяться поживні речовини розчинні, захистіть натуральне добриво від дощу, щоб поживні елементи не вимивалися. Контейнери з щільно прилеглими кришками ідеально підходять для зберігання попелу в сухому стані, поки ви не будете готові його використовувати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь