Як доглядати за сукулентами: особливості та найважливіші моменти

Сукуленти — невибагливі екзотичні рослини, адаптовані до вирощування в домашніх умовах. Різновиди з соковитим м'ясистим листям досить невибагливі і підходять тим людям, у яких немає бажання або зайвого часу для догляду за кімнатними квітами, інформує Ukr.Media.

Освітлення і температура

Одним з важливих факторів повноцінного вирощування сукулентів вдома є правильне освітлення. Всі види цих рослин — вихідці з теплих країн, де світловий день набагато довший. Тому, при дефіциті світла рослини починають деформуватися, витягуються в довжину, перестають цвісти. Для правильного росту і розвитку рослин світловий день повинен тривати близько 10-12 годин.

Кімнатна температура приватного будинку або квартири влітку і в зимовий період підходить для їх вирощування. Оптимальний температурний режим влітку — від + 20 до + 25 градусів. Взимку рослини здатні переносити температуру + 5-10 градусів. У багатьох різновидів при низькому температурному режимі відбувається цвітіння. Температуру від + 10 до +15 градусів рекомендується підтримувати в період спокою (жовтень-березень).

Для деяких видів обов'язкове дотримання періоду спокою (кінець осені-зима). Це необхідно для того, щоб рослина набралася сил перед фазою активного росту.

Полив і вологість в приміщенні

Однією з частих помилок в догляді за сукулентами є надмірний полив. Рослину слід поливати тільки в тому разі, якщо субстрат повністю сухий. При поливі краплі води не повинні потрапляти на листя і в розетки. Невибагливі рослини не потребують обприскування. Вода для поливу повинна бути кімнатної температури, попередньо відстояною. Оптимальна вологість в приміщенні повинна бути в межах 40 — 60 %.

Добриво

Як і всі рослини, сукуленти крім поливу і своєчасної пересадки потребують регулярної підгодівлі. Відповідні добрива можна придбати в будь-якому квітковому магазині або розпліднику. При введенні підгодівлі слід дотримуватися нехитрих правил:

Концентрація добрива повинна бути меншою, ніж для інших видів домашніх рослин.

Підгодовувати їх рекомендується навесні і влітку в фазі активного росту і розвитку. Взимку вводити підгодівлі не можна, тому що рослини сплять.

Підживлення повинне мати мінімальну кількість азоту. Це дозволить уберегти кореневу систему від гниття.

Заборонено вносити добрива відразу після пересадки, тому що коріння приживається протягом 2-3 тижнів.

Крім введення підгодівлі, сукуленти рекомендується для профілактики обробляти від комах-шкідників.

Пересаджування

Пересадкою рослин зазвичай займаються у весняний період. Молоді рослини рекомендується пересаджувати один раз на рік, а більш дорослі рослини — один раз у 2-3 роки.

Горщик для пересадки повинен бути за розмірами трохи більший попереднього. Не можна пересаджувати сукуленти, які знаходяться у фазі цвітіння. Після пересадки їх не слід відразу поливати. Їм потрібен час для адаптації протягом 2-3 днів. Горщик краще поставити на підвіконня, де відсутні протяги.

Субстрат для рослин повинен бути легким, добре пропускати воду і повітря. Краще вибирати ґрунтосуміші з мінімальною кількістю торфу в складі.

Догляд за сукулентами досить простий, і не вимагає певних навичок. З вирощуванням екзотичних рослин впорається навіть новачок. Головне — дотримуватися режиму поливу, проводити своєчасну пересадку, стежити за освітленням і вологістю повітря.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь