Як гідрогель підвищує схожість розсади

Вчені наукового центру овочівництва використовували водонасичений гідрогель, вирощуючи розсаду огірків для відкритого ґрунту. В результаті приживання розсади склала 98-100%, а врожайність збільшилася майже на 20%, інформує Ukr.Media.

У середній смузі заведено вирощувати огірки розсадним способом. Такий "забіг" у зростанні та розвитку дозволяє за рахунок ранньої продукції отримати більш високу врожайність.

Гідрогель, внесений у ґрунт, позитивно впливає на аерацію та дренаж ґрунту: внаслідок розбухання та стиснення гранул виникають канали доступу повітря до кореневої системи. До того ж гідрогель оперативно усуває надлишки вологи у ґрунті, вбираючи їх. Забезпечує ж рослину вологою лише тоді, коли коріння проростуть і пошкодять поверхню гранули. Речовини, з яких виготовлені гідрогелі, належать до екологічно безпечних — у ґрунті вони розкладаються протягом 5 років.

В результаті експерименту було з'ясовано, що гідрогель, включений до складу розсадної суміші, набагато перевершує інші аналоги: торф'яні та кокосові субстрати, мінеральну вату, а також іонообмінні смоли.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь