Як правильно підв’язати помідори: 5 способів

При вирощуванні помідорів городники нерідко зіштовхуються з необхідністю їх підв'язки. Дізнайтеся, які є основні способи закріплення високих кущів томатів на опорах.

Підв'язка помідорів — одна з важливих складових частин догляду за цими культурами. В першу чергу, підв'язки потребують кущі високорослих томатів, які під вагою плодів схиляються до землі. Низькорослі сорти помідорів підв'язують за потреби, інформує Ukr.Media.

Томати підв'язують з кількох причин:

  • при дозріванні плодів рослини високорослих сортів можуть не витримати їх ваги і зламатися;
  • плоди, які лежать на землі, сильніше піддаються нападу шкідників;
  • томати на підв'язаних рослинах отримують більше сонячного світла і краще провітрюються.

Пропонуємо вам познайомитися з 5 найпоширенішими способами підв'язки помідорів.

Каркас з дроту

Для підв'язки помідорів існує безліч варіантів каркасів — у вигляді призми або конуса. Конструкція може бути виконана з дерева або металу. Такі каркаси можна придбати в магазині або зробити самостійно. Але зверніть увагу, що цей спосіб підв'язки томатів може бути досить дорогим, якщо ви вирощуєте велику кількість помідорів.

Кілочки

Це досить простий спосіб підв'язки помідорів, для якого знадобляться тільки кілочки і шпагат (або пряжа). Для одного куща цілком достатньо буде однієї опори. Рекомендується брати кілочки, довжина яких перевищує висоту кущів щонайменше на 20-25 см. Це дозволить підв'язувати нові пагони томатів вище і вище, в залежності від того, як зростатимуть кущі.

Горизонтальна шпалера

Підв'язка томатів до горизонтальної шпалери дозволяє перев'язувати рослини в залежності від ступеня їх росту. Для її організації потрібно закопувати в землю кілки. Але є і відмінності від попереднього методу: шпагат натягується між ними. При цьому стебла помідорів "пропускають" між декількома нитками шпагату.

Вертикальна шпалера

Цей метод підв'язки томатів показаний в тому випадку, якщо овочі вирощуються в теплицях. Його принцип полягає в тому, що рослини підв'язують до стелі теплиці, а потім поступово їх "підтягують", що дозволяє захистити помідори від травмування. Крім того, це зручний спосіб підв'язки томатів, якщо на ділянці не дуже багато місця.

Сітка, дротяні огорожі

Для створення необхідної конструкції знадобляться двометрові сітки, які слід протягнути між рядами помідорів. Стебла підв'язують до сітки шпагатом, що забезпечує їх надійне кріплення. Зручність конструкції полягає в тому, що, коли кущі томатів стають більш високими, їх можна відв'язувати від одного рівня сітки та перев'язувати на більш високий. Крім того, не потрібно забивати кілки для кожного окремого куща — до однієї сітки можна підв'язати відразу кілька рослин.

Підв'язка помідорів — важлива процедура, про яку не варто забувати при вирощуванні високих і деяких низькорослих сортів. Правда, не всі городники згодні з тим, що томати обов'язково слід підв'язувати. А що думаєте з цього приводу ви?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь