Як правильно відібрати і підготувати конвалії для вигонки, щоб отримати квіти до Нового року

В саду або лісі конвалії з'являються до початку літа. Садівники змогли перенести процес їх вигонки на середину зими. Завдяки цьому запашні квіти можуть стати прекрасним подарунком для близьких на Новий рік або прикрасою святкового столу, інформує Ukr.Media.

Екзотичні подарунки з яскравим ароматом

Ароматні і красиві конвалії можна виростити в горщиках до Нового року. Якщо придбати красиве квіткове кашпо або оригінально його задекорувати власними руками, то білосніжні квіти стануть унікальним подарунком на свято.

Лісові конвалії для домашнього вирощування не підійдуть, краще використовувати садові сорти з великими квітками. Найбільш простий спосіб — купити вже готові вигнані конвалії в горщиках.

Виростити білосніжні квіти можна за 3-4 тижні. Поставте конвалії на прохолодне підвіконня, куди потрапляє не дуже яскраве світло, і періодично обприскуйте їх водою. В цьому випадку вони радуватимуть вас своїм цвітінням більше місяця.

Ці запашні рослини мають корисні властивості: судинорозширювальні, сечогінні, заспокійливі, знеболюючі та протизапальні. При правильному використанні вони можуть боротися з різними хворобами.

Які і коли кореневища взяти і де зберігати

Викопувати конвалії можна вже з середини вересня, коли листя стане жовтим. Краще проводити процедуру вилами: так ви знизите ризик пошкодження корінців. Намагайтеся максимально зберегти відростки: там накопичуються поживні речовини, через них квіти будуть отримувати рідину.

Розсортуйте матеріал. Вибирайте тільки кореневища з квітковими бруньками. Віддавайте перевагу найбільшим, діаметром не менше 7 мм.

Зв'яжіть вибране коріння в пучки і разом з торфом або мохом сфагнумом вертикально помістіть в ящики. Трохи зволожте і посипте зверху тирсою, щоб не пересохли. Залиште ящик на вулиці в тіні до настання морозів. Як тільки почне підморожувати, потримайте квіти в такому стані ще тиждень, а потім приберіть в льох або на балкон.

Якщо конвалій трохи, то ящик не знадобиться. Пучки кореневищ оберніть вологим мохом і плівкою. Приберіть паростки в холодильник до висадки. Зберігайте їх вертикально. Можна додатково обернути папером, щоб не зламати.

Точний розрахунок і ніякого промаху

Щоб отримати конвалії до новорічного свята, буде потрібно близько місяця. Діставати квіти з місць зберігання потрібно в останніх числах листопада.

Внесіть квіти в кімнату і дайте їм відійти протягом 12 годин. Потім обріжте коріння, залишаючи довжину 10-12 см. У цей період рослини ще не встигли остаточно увійти в стан спокою, їх потрібно лише трохи підштовхнути до цвітіння.

Прискорити процес допоможе термообробка: опустіть кореневища на 10 годин у воду температури 35 градусів. Важливо, щоб вона не остигала. Це стимулює надходження корисних речовин до бруньок, скорочуючи час проростання рослин на тиждень і забезпечуючи рясне цвітіння.

У квітковий горщик на дно насипте дрібних каменів для дренажу, зверху мох, торф і землю в рівних пропорціях. Висаджувати конвалії потрібно з розрахунку не більше 10 шт. на діаметр горщика 12 см. На саджанці засипте вологий торф або мох, закрийте чорною плівкою і тримайте в теплому місці при температурі 25 градусів. Не забувайте провітрювати і обприскувати посадки 2-3 рази на день теплою водою.

Конвалії сприйнятливі до ґрунту. Кислий або лужний ґрунт затримає розвиток. Ідеальний водневий показник для землі — pH 5-6.

Коли з'являться стріли з бутонами, затемнення можна прибрати і поставити квіти ближче до світла. Процес вирощування завершується, коли нижні квіти набувають білий відтінок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь