Як використовувати котячий наповнювач під час догляду за квітами

Котячий наповнювач давно використовують деякі спритні квітникарі. Адже за допомогою недорогого і доступного матеріалу можна підгодувати рослини, розпушити ґрунт і створити повноцінний дренажний шар, інформує Ukr.Media.

Дренаж

Ампельним культурам, висаджениим у кашпо, необхідний гарний дренаж. Бажано, щоб він був легким, адже контейнери потрібно іноді піднімати й пересувати.

Для дренування підійде цеоліт. Цей мінерал давно використовується для котячого туалету.

Наповнювачі висипають у будь-яку ємність. Їх треба вимочити і промити, щоб дізнатися якість матеріалу. Якщо кульки залишилися твердими, цеоліт натуральний.

Укладаємо камінці на дно контейнера. Вони будуть пропускати вологу у піддон, одночасно утримуючи її частину у своїх порах. Ґрунтовий субстрат після поливу не буде занадто сирим, і коріння рослини не постраждає від перезволоження.

Як дренаж використовують і наповнювач з керамзиту. Глина легко пропускає воду і повітря. Якщо у приміщенні спекотно, дренажний шар допоможе рослині охолодитися. Горщик, на дно якого покладений керамзит, важко перевернути.

Прикраса ґрунту у горщику

За природних умов рослини ніколи не знаходяться на голому ґрунті. Тому квітникарі зазвичай прагнуть прикрасити поверхню ґрунту у горщику.

Для цієї мети відмінно підійдуть:

  • шматочки цеоліту;
  • кульки керамзиту;
  • невеликі камінчики.

Цих матеріалів цілком достатньо, щоб створити природне покриття для ґрунтового субстрату.

Культури зі сріблястим листям можна посадити у контейнер схожого відтінку і замульчувати цеолітом. А кульки керамзиту розсипати у великій ємності, виклавши периметр гладкими різнокольоровими камінцями.

Розпушення ґрунту

Котячий наповнювач можна використовувати для розпушення ґрунту. Причому це стосується і саду, і кімнатних рослин.

Цеоліт додають у ґрунтовий субстрат для того, щоб він утримував вологу. Круглі кульки не шкодять кореневій системі, хоча трапляються випадки, що корінці обмотують шматочок наповнювача.

Ґрунт, у який доданий цеоліт, стає більш придатним для вирощування контейнерних і садових культур. До того ж цей мінерал здатний покращувати склад субстрату, підживлюючи його.

Керамзит також можна додати на грядку під час розпушування або покласти всередину горщика. Глина поступово зволожує ґрунт, її пори утримують повітря.

Пресовану тирсу попередньо розмочують. Її об'єм при цьому збільшується приблизно втричі. Якщо перемішати деревний наповнювач з садовою землею, можна отримати досить недорогий пухкий ґрунт.

Ґрунт для цибулинних

Цибулинні культури краще не садити у великий контейнер. Якщо ґрунтового субстрату досить багато і він постійно вологий, коріння рослини може загнити.

Ґрунт у горщику не повинен злежуватися, інакше він не буде пропускати повітря. Можна внести у ґрунт наповнювач з цеоліту, тоді аерація покращиться, що неодмінно позначиться на стані кореневої системи.

Те ж саме стосується і шматочків керамзиту. Обидва матеріали утримують вологу, але не дають ґрунту бути занадто сирим. Такий ґрунт особливо гарний для цибулинних. Поживність субстрату досягається постійними підгодівлями.

Для тюльпанів ідеально підійде суміш торфу і тирси. Ця культура полюбляє трохи підкислений ґрунт, а відходи після переробки деревини здатні зробити ґрунт кислим.

У якості тирси можуть виступати гранули котячого наповнювача. Їх потрібно замочити на кілька годин у воді або розчині Фітоспорину. Потім наповнювач змішують з торфом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь