Як виростити гарний, зелений та густий кріп

Це здасться дивним, але виростити кріп вдається далеко не кожному городникові. Дуже часто він виростає і некрасивим — тоненькі билини, і не зеленим — з червонуватим відтінком. А трапляється, що й зовсім не сходить, інформує Ukr.Media.

Щоб ваш кріп завжди був і красивим, і зеленим, і густим, потрібно вибрати правильний сорт. А найбільш правильний з правильних — кущовий кріп.

Не помітити кущовий кріп складно: він виростає до півтора метра заввишки. Зацвітає кущовий кріп пізніше, ніж звичайний, тому і зелень на грядці зберігається довше. Та й зелені у кущового кропу — більше ніж у звичайного. Її не лише багато, вона залишається соковитою майже весь сезон.

Відрізняється кущовий кріп і тим, що він більш запашний: у його листі міститься значно більше ефірних олій, ніж у його звичайного побратима.

Враховуючи висоту рослини, кущовий кріп сіють досить рідко: ряди повинні розміщуватися один від одного на 20-25 см. Рослина відмінно відчуває себе на легких, добре аерованих ґрунтах. Можна посіяти кріп і на важкій землі, але тоді потрібно робити високі гряди. Для того, щоб листя і стебла кропу не почервоніли, не слід перед посівом вапнувати ґрунт і вносити золу. Треба пам'ятати також, що кріп не любить тіні, рослини витягуються і бліднуть від нестачі світла.

Важлива деталь: не можна сіяти кріп на місці, де росла селера або інші овочі з цього сімейства, як мінімум чотири роки. А ось після огірків, капусти, будь-яких просапних культур кріп росте чудово.

Насіння кропу покрите ефірною олією, яке заважає його швидкому проростанню. Тому, щоб прискорити процес, перед посівом його кладуть в тканинний мішечок і промивають гарячою водою. Якщо насіння лежать у вас не перший рік, варто перевірити його на схожість.

Сіють насіння на глибину один-два сантиметри. Через 8-10 днів з'являються сходи. Не можна допускати появи ґрунтової кірки, тому як тільки вона з'являється, посіви зрошують або проходяться по них «голчастими» катками. Недолік вологи може привести і до більш пізнього отримання зелені, і до зниження врожайності. Але і в крайнощі впадати не можна: перезволоження веде до уповільнення росту і почервоніння або пожовтіння рослини.

Зелень з кущового кропу збирають багаторазово. Спочатку посіви проріджують, потім обривають листя з прикореневої розетки, потім — з нижнього ярусу. До осені зелень збирають вже зі всього куща.

Коли рослина досягне 6-7 см у висоту, проводять перше проріджування. Друге і третє — як тільки кущі почнуть затінювати один одного. Після третього проріджування відстань між кущами в ряду повинна бути 15-20 см (30-40 кущів на 1 м²).

Прибирання кропу проводять в суху погоду. Можна висмикувати рослину з коренем, можна тільки зрізати листя.

Зелень кропу — продукт, що швидко псується, тому зберігати її треба в щільно закритих поліетиленових пакетах при температурі від 0 до +30° С.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь