Як виростити кімнатні помідори з живців, щоб насолоджуватися смачними плодами на Новий рік

У вересні збір врожаю в найбільшому розпалі, а це означає, що скоро з городу зникнуть і грядки з помідорами. Але якщо ви саме цього року виростили найсмачніші томати і не хочете прощатися з ними, то спробуйте клонувати їх живцюванням. Адже ви ж вирощували кімнатні квіти з живців? Так чому ж не розмножити помідори таким же способом? Просто не забувайте зрізати живці з тих томатних кущів, які мають найвищу врожайність і найсмачніші плоди. Адже живці будуть віртуальним клоном батька і збережуть всі його характеристики, інформує Ukr.Media.

Звичайно ж можна викопати улюблений кущ і перенести його в тепле місце для постійного вирощування. Але, на жаль, не у всіх є опалювальна теплиця або відповідне місце у квартирі. Це найпростіший і чудовий спосіб зберегти найцінніші сорти до настання нового городнього сезону. До живцювання і вирощування в домашніх умовах схильні будь-які сорти томатів, крім тих, яким потрібне запилення комахами. Однак, якщо є можливість, то краще віддати перевагу низькорослим томатам з невеликими плодами.

Що взяти в якості живця

Відріжте 15-20 сантиметрів стебла від зростаючих бічних пагонів рослини. Відщипніть всі бутони або квіти і видаліть листя по всій довжині стебла, за винятком двох верхніх листочків. Живець готовий.

Як відразу посадити в ґрунт живець

Заповніть невеликий горщик родючим ґрунтом і зробіть невеликий отвір. Заправте в нього стебло і закопайте ту частину стебла, де ви видалили найнижчий набір листя. Зволожте ґрунт в горщику і поставте на світле підвіконня далеко від прямих сонячних променів. Тримайте ґрунт вологим і залиште пагінець на підвіконні на тиждень.

Поступово виставляйте зростаючу рослину на пряме світло протягом другого тижня. До кінця другого тижня рослина має більшу частину дня перебувати на сонці. По закінченню двох-трьох тижнів, пересадіть кущ на постійне місце.

Укорінення живців

Другий метод розмноження томату живцем також надзвичайно простий. Для цього потрібно помістити стебло в банку або склянку з водою. Поставте ємність на сонячне підвіконня і кожен день доливайте воду. Ви зможете щодня спостерігати за зростаючим корінням, і через три-чотири тижні цей пагінець буде готовий для посадки в ґрунт. Хоча цей метод розмноження займає трохи більше часу, але ви будете контролювати весь процес.

Вирощування томатів з живців взимку

Любителям томатів, які знають, що куплені в магазині помідори не порівняти з вирощеними в домашніх умовах, слід розглянути способи зимового розмноження томатів. Якщо ви дійсно віддаєте перевагу домашнім свіжим помідорам взимку, подумайте про це. Якщо ви можете забезпечити достатню кількість світла вашим рослинам томатам в приміщенні, ви зможете вирощувати їх цілий рік.

Важливо! Томатам необхідно забезпечити якомога більше світла. Виберіть найбільше вікно в будинку на південну сторону.

Візьміть живець одного з вашого улюбленого куща томатів в городі. Укореніть його на підвіконні будь-яким з вищеописаних способів, поки він не буде готовий до перенесення на вулицю в невеликий горщик. Тримайте горщик на вулиці до тих пір, поки перші морози не змусять вас перенести рослину в будинок. Коли ваша нова рослина стане досить великою, пересадіть її у великий контейнер, який зможе вмістити зрілий кущ вашої зростаючої рослини. Заздалегідь сплануйте спосіб підтримки вашого куща в міру його дозрівання.

Коли ваш томат буде зимувати в приміщенні, регулярно поливайте і підгодовуйте його. Ви можете допомогти в запиленні кімнатних томатів, злегка струснувши їх при поливі, щоб стимулювати ріст плодів. Крім того, не забувайте про шкідників томатів. Якщо ваші кімнатні рослини часто стають жертвами павутинного кліща або інших комах-шкідників, ваш томат зможе також заразитися ним.

Якщо ви досягнете успіху з кімнатним томатним кущем, ви будете винагороджені смачними домашніми помідорами в будь-який час року. Тільки подумайте, наскільки особливим буде смак цього свіжого помідора в січні! Ви також зможете продовжити розмноження нових томатів до наступної весни живцями своїх здорових кімнатних рослин.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь