Йод при вирощуванні томатів, огірків, полуниці та інших культур

Кожному відомий 5-процентний розчин йоду як лікарський препарат. Зазвичай він використовується в якості антисептика при лікуванні ран, порізів, фурункулів. А чи знаєте ви, що цей препарат може бути використаний в нашій улюбленій городній справі? Зараз розповімо у чому суть, інформує Ukr.Media.

Чому йод з овочами і ягодами дружить

Йод бере участь у біологічних процесах. В житті рослин він також виступає помічником. Його недолік не дуже помітний, але якщо його трохи додати в ґрунт, він підсилить процеси азотного обміну, тобто по суті цей мікроелемент виконує функції азотистих добрив. Водночас йод працює як антисептик, знищуючи шкідливі мікроорганізми на листі рослин і в ґрунті.

Розчин йоду застосовується ранньою весною для пророщування і стимуляції насіння, і для лікування таких хвороб, як сіра гниль, борошниста роса, різного роду плямистості і фітофтороз. Позакореневе підживлення розчином йоду корисне для капусти, томатів, баклажанів, огірків, полуниці і садової суниці. Не рідко йод використовують і у квітникарстві.

Йод і помідори

На початку сезону, йод допоможе городникові виростити здорову, міцну розсаду томатів. Для цього потрібно зробити простий розчин звичайної дощової води і всього лише однієї краплі йоду з медичної піпетки. Воду з йодом перед поливом потрібно ретельно перемішати для досягнення максимальної однорідності розчину.

Розчином йоду добре поливати розсаду томатів, баклажанів і перцю. Така підгодівля дозволить рослинам зміцніти, рости здоровими, а надалі сформувати великі смачні помідори та інші овочі. Для молодої розсади буде достатньо одного поливу.

Після висадки розсади в ґрунт можна також підтримати її за допомогою йоду, проте технологія поливу і концентрація розчину потрібні інші. У цьому випадку, відразу після висадки розсади в ґрунт під кожну рослину підливають по одному літру розчину у пропорції: 10 літрів води на 3 краплі йоду.

Як захід боротьби з фітофторозом на пасльонових (помідори, картопля, баклажани) можна провести таку обробку: змішати 10 літрів води і 40 крапель йоду, додати до них літр сироватки і одну столову ложку перекису водню, потім обробити розчином кущі. Обробку необхідно проводити у вечірній час через кожні 10 днів.

Йод і огірки

Тепер трохи про те, як можна використовувати йод при вирощуванні огірків. У відро наливають 9 літрів води, а потім один літр нежирного молока і 12 крапель йоду. Даємо розчину постояти кілька хвилин, гарненько перемішуємо його, переливаємо в обприскувач і проводимо повноцінне купання огіркових кущиків, а також ґрунту під ними.

Така обробка допоможе знищити спори несправжньої борошнистої роси на огіркових посадках. Крім того, йодовмісні засоби використовуються для профілактики пожовтіння листя огірків, сприяють омолодженню батогів. Проводити обробку можна через 10 днів у травні — червні.

Ще для підтримки огірків можна зробити такий варіант розчину: натираємо на тертку 20 грамів простого господарського мила (без відбілювачів і барвників), додаємо до нього 1 літр сироватки або молока + 5 крапель йоду. отриману суміш виливаємо в відро води. Також застосовується для профілактики грибкових уражень.

Йод і капуста

Капуста також любить йод. Наступне підживлення зміцнить і оздоровить капустяні грядки: візьміть 40 крапель йоду на відро води і полийте розчином капустку, у якої лише почали формуватися головки.

На одну рослину використовуємо один літр розчину.

Йод і полуниця

Наступна обробка розчином, що містить йод, допоможе захистити полуницю і садові суниці від сірої гнилі, а також активізує життєві сили кущів. До початку цвітіння обробіть кущі наступним розчином: в 10 літрах води розчиніть 10 крапель йоду і ретельно перемішайте.

Обприскувати краще у вечірній час. Обробок потрібно провести дві — три з інтервалом у 10 днів.

Важливі заходи

Важливо пам'ятати, що йод хороший, але в міру. Його надлишок шкідливий як рослині, так і для людини. Рослини акумулюють сполуки йоду, віддаючи частину плодів, які ми вживаємо в їжу. З цих міркувань з поливом йодовмісними розчинами їстівних культур важливо не переборщити.

Не варто робити занадто міцний розчин. Йод — дуже сильний засіб і наведеного дозування цілком достатньо. Занадто велика концентрація може пошкодити і рослині, і вам, бо під час обробки ви можете надихатися парами йоду. До кількості обробок також варто підходити розумно. Бажано їх припинити перед плодоношенням рослин.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь