Кімнатні рослини, які добре зволожуть повітря у квартирі

Мікроклімат в квартирі залежить від багатьох складових: температури, вологості, освітленості, звукоізоляції, динаміки і складу повітря, інформує Ukr.Media.

Значною мірою здоров'я людини залежить від вологості повітря. Комфортною вологістю вважається 45-60%, відхилення від норми викликають дискомфорт і приносять шкоду здоров'ю.

У зимовий час опалювальні системи значно знижують вологість повітря. Як же впливає сухе повітря на людину?

Вплив низької вологості повітря на здоров'я

Низька вологість в приміщенні призводить до сухості шкіри, слизових оболонок. Товщина слизової оболонки носоглотки зменшується в сухому кліматі, бар'єрні функції цього захисного фільтра людського організму знижуються. Як наслідок, поширюються інфекційні захворювання респіраторної системи, страждають очі, погіршується загальний стан людини. Поширення інфекцій грипу в зимовий час, зокрема, пояснюється дуже сухим повітрям в приміщеннях.

Які рослини ефективно зволожують повітря?

Кімнатні рослини сприяють створенню комфортного для людини мікроклімату. Вони поглинають воду з грунту і до 90% вологи виділяють в навколишнє середовище, витрачаючи на власні внутрішні процеси лише 10% поглиненої вологи. Випаровування води призводить до підвищення вологості в приміщенні на 10-20%.

Особливо рясно виділяють воду у довкілля та збільшують вологість у квартирі наступні рослини:

Фікус карликовий

Цей швидкорослий фікус мало нагадує зовнішнім виглядом інші види фікусів. Рослина походить з Японії і Китаю, дуже декоративно, красиво виглядає при вирощуванні в кущовій формі. Карликовому фікусу потрібно розсіяне освітлення, рясний полив влітку, температура +20°С…+25°С. В зимовий час полив зменшують, температуру знижують до +12°С, а при зниженні до +8°С полив припиняють. Якщо температура взимку не знижується, то полив і обприскування не припиняють. Навесні фікус пересаджують в універсальну грунт для кімнатних рослин. Легко розмножується черешками, приростаючи до ґрунті придатковими коренями.

Спарманія

Кімнатна липа, як інакше називають спарманію, випаровує дуже багато вологи, потребує рясного поливу, особливо влітку. Це багаторічна рослина родом з Африки, досягає у висоту 1,5 м, росте швидко, цвіте взимку. Спарманія легко вкорінюється живцями, добре переносить яскраве розсіяне світло, здатна рости на північних вікнах. Взимку спарманію трімають при температурі +10°С…+12°С і скорочують полив.

Нефролепіс

У природних умовах нефролепіса – рослини роду папороті зустрічаються в тропічних лісах західної і східної півкуль. У кімнатних умовах воліють північні вікна. Нефролепісам потрібен рясний полив, розсіяне світло. Зимова температура +14°С…+15°С. Влітку бажано не допускати підвищення температури більше +24°С, а в жарку погоду частіше поливати і обприскувати.

Фатсія

Батьківщина фатсії – субтропіки Японії. Швидкорослий вічнозелений чагарник за два роки виростає до 1,5 м. Максимальної декоративності досягає в прохолодних приміщеннях. При температурі повітря вище +20°С скидає листя. Потребує яскравого розсіяного освітлення, переносить півтінь. Рослину пересаджують щорічно навесні. Фатсія любить часті обприскування, розмножується відводками і живцями.

Гібіскус

Рослина гібіскус (китайська троянда) у природі зустрічається у субтропіках і тропіках Південно-Східної Азії. В домашніх умовах досягає 3 м, тривало цвіте при яскравому розсіяному освітленні. Гібіскус здатний рости в півтіні, але не зацвітає при недоліку освітлення, добре реагує на рясний полив. Корисна для китайської троянди підживлення розчином цукру. Легко розмножуються черешками.

Драцена

Всі види драцен добре ростуть на східних і західних вікнах. Рослинам забезпечують розсіяне сонячне світло, затінюють від прямих променів. Максимальне зростання спостерігається влітку при температурі до +25°С, температура зимового утримання не нижче +15°С. Взимку полив скорочують, а в літній час рясно поливають і обприскують, не допускаючи пересушування землі.

За допомогою рослин вдається підтримувати комфортну вологість у квартирі, але це трудомістке заняття вимагає певних навичок, терпіння і вільного часу. Робота, пов'язана з відрядженнями, тривалі відсутності, хвороба не дозволяють приділяти квітам належної уваги. У подібних випадках турботу про підтримання комфортної вологості повітря у квартирі правильніше перекласти на кліматичну техніку. Найкраще впораються з цим завданням зволожувачі повітря.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь