Кімнатна рослина Антуріум або Чоловіче щастя – догляд, пересадка, розмноження

Чоловіче щастя або Антуріум – декоративний вічнозелений чагарник, що відноситься до сімейства Ароїдних. Він має велике листя, квіти, що складаються з довгого качана і суцвіття найрізноманітніших відтінків: від білого до коричневого. Досить часто його використовують в якості домашнього «зеленого» вихованця, інформує UkrMedia.

Опис рослини

Налічується близько 500 різновидів антуріума. Велика їх частина є вихідцями з Південної і Центральної Америки, Південно-Східної Азії і з Африканського континенту. Ореол зростання даних представників флори вельми обширний: високогір'я, савани, тропічні джунглі.

Згідно з народними віруваннями і забобонами, антуріум володіє унікальними магічними здібностями – охороняти мир і спокій у родині, зберігати тепло між подружжям, приносити удачу новоспеченому чоловіку та дружині, оберігати від сварок і скандалів. Хороший і добрий знак – подарувати чоловікові (одруженому чи неодруженому) таку квітку. Вона стане справжнім талісманом і буде захищати свого господаря від будь-якого негативу.

Умови для вирощування

Тропічний клімат, в якому зростає чоловіче щастя, є вологим і теплим, тому в домашніх умовах рекомендується створити атмосферу, наближену до природного середовища.

Температурний режим

Захищайте квітку від різких перепадів стовпчика термометра, сильної посушливої погоди (при ній листя починають жовтіти, в'янути і опадати) і від морозу (адже може загинути коренева система). Оптимальна температурна межа – 15-25 градусів в літній період і 16-20 градусів взимку. Також не рекомендуються «прогулянки» на відкритому балконі або на вулиці, щоб уникнути негативного впливу прямих сонячних променів.

Розташування в приміщенні

Кращим вважається місцем розташування це західне, східне або південно-східне тепле підвіконня, так як сонце тут світить м'яко і дещо приглушено.

Освітлення

Якщо приміщення затінене гілками і стовбурами дерев, то освітлення може бути недостатньо. У цьому випадку використовуйте додаткове джерело світла – люмінесцентні, газорозрядні або світлодіодні лампи. В нічний час в підсвічуванні немає крайньої необхідності.

Вологість повітря

Виходець з південних тропічних лісів гостро потребує підвищеної вологості – не нижче 70%. Зволожуйте повітря в приміщенні за допомогою банального пульверизатора, або використовуючи спеціальний електронний пристрій (по можливості). Влітку зрошуємо виключно листя, грунт, закриваючи бутони серветкою або ганчіркою. Взимку така процедура не потрібна – достатньо обприскувати повітря, не торкаючись рослинності. Вода повинна бути по максимуму відстояною або профільтрованою.

Полив

Стежте, щоб грунт не був перенасичений вологою (інакше корінці почнуть гнити). Спочатку визначте необхідність в наступному поливі: підніміть вазон, якщо він легкий, значить пора зволожувати грунт, а, якщо заважкий, то з цим слід почекати. У літню спеку вистачить 1 поливу в 1-1,5 тижні, а восени і взимку – 1-2 рази на місяць. Використовуйте лише теплу воду кімнатної температури, відстояну протягом доби. Рідина, що витекла в піддон, необхідно негайно прибрати.

Горщик

Підбирайте більш широку (діаметром 20-30 см), ніж глибоку ємність (не більше 25 см). Антуріум не сильно розростається, тому високе кашпо не знадобиться. Віддавайте перевагу виключно натуральним матеріалам: дереву, склу, необробленій глині або кераміці, так як ці поверхні служать відмінним провідником життєво необхідного кисню.

Грунт і добрива

Грунтова суміш повинна бути пухкою, пористою, добре пропускати рідину і повітря. Виготовте грунт самостійно або ж придбайте готовий варіант в садовому магазині. В ідеалі в його склад входять:

  • вермикуліт;
  • перліт;
  • подрібнене деревне вугілля;
  • кокосові волокна;
  • крихта з керамзиту;
  • грубозернистий річковий пісок;
  • мох-сфагнум.

Для стимуляції росту періодично підгодовуйте квітку. Влітку, коли розпускаються молоді бутончики, застосовуйте добрива, що містять підвищену кількість фосфору і калію. Виконуйте дану маніпуляцію 1 раз в 3 тижні. Зима – період спокою і відпочинку перед наступним цвітінням, тому підживлення не потрібні.

Пересадка

Пересадка може знадобитися, якщо:

  • коріння повністю заповнили земляний ком і старий вазон став тісним;
  • виснажена ґрунтова суміш;
  • спочатку погана якість ґрунту;
  • отримано інфекційне захворювання кореневої системи.

Здійснюйте повну заміну грунту навесні, так як в цей час представнику флори буде легше адаптуватися до нових умов існування. Підберіть новий горщик. Для молодого паростка він повинен бути на 2-3 см більше попереднього, а для більш зрілого – на 4-5 см ширше. Важлива присутність дренажних і водовідвідних отворів. Підготуйте грунтовий склад. На дно вазона викладіть керамзит або гальку. Злегка присипте землею. Акуратно перемістіть квіткову цибулину і остаточно засипте. В жодному разі не приминають – грунт повинен дихати. Трохи полийте і спушіть. Слідкуйте за станом «зеленого» вихованця.

Розмноження

Живцями

Відокремте від дорослої рослини 2-3 стеблових живця завдовжки до 8 см. Підсушіть зріз і поставте в прохолодну воду на 14 днів. Після появи корінців висадіть в живильний грунт. Через місяць антуріум почне показувати перші сходи.

Бічними пагонами

Зріжте молоді паростки, що ростуть з боків дорослої особини. Також поставте їх у воду на 7-14 днів. Дочекайтеся зародження кореневої системи, пересадити на постійне місце.

Листками

Вийміть 1-2 листка. Посадіть їх в окреме кашпо з зволоженим грунтом. Через 1-2 місяці з'являться крихітні паростки.

Насінням

Купіть в садівничому магазині пакетик з необхідним насінням. Викладіть їх на змочену в холодній воді марлю. Зверху прикрийте поліетиленовою плівкою. Залиште на 2-3 тижні. Після появи відростків можна переміщати в земляну суміш.

Ви познайомилися з дивною кімнатною рослиною – чоловіче щастя. Догляд за нею не доставить зайвих турбот і проблем. Головне дотримуватися деяких рекомендацій, і тоді квітка буде радувати господарів красивими бутонами довгий час.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь