Клуб білого бізнесу – не для аграріїв

Через законодавчі обмеження багато аграрних підприємств України не можуть долучитися до так званого «клубу білого бізнесу» — ініціативи, що мала стати символом високого рівня податкової довіри, повідомила народна депутатка України Ніна Южаніна, вказавши на недоліки критеріїв відбору для членства.   Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Комерсант Український.   За словами Южаніної, однією з ключових умов для вступу до «клубу» є відсутність змін основного виду економічної діяльності (КВЕД) протягом останніх 12 місяців. Однак ця вимога стала неподоланною перепоною для багатьох агропідприємств.   «Для більшості аграрних підприємств неможливо до  нього потрапити, оскільки вони не відповідають одній з вимог так званого членства, а саме — щодо відсутності змін основного виду економічної діяльності протягом останніх послідовних 12 календарних місяців», — пояснила депутатка.

 

Чому аграрії змінювали КВЕД

На початку 2024 року уряд розширив перелік пріоритетних напрямів кредитування в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». У цей перелік включили лише тваринництво, що дозволяло агропідприємствам отримати кредити на суму до 150 млн грн. У відповідь на це багато господарств, які займалися одночасно рослинництвом і тваринництвом, змінили свій основний вид діяльності саме на тваринництво. «Чимало сільгосппідприємств, які займаються і рослинництвом, і тваринництвом, змінили основний вид економічної діяльності на тваринництво. А тепер не можуть потрапити до клубу і просять внести відповідні зміни до закону», — зазначила Южаніна.

Чи є шанси на зміну правил

Представники агросектору, зокрема Дніпропетровська обласна організація роботодавців АПК, звернулися до податкового комітету Верховної Ради з проханням переглянути вимоги до членства у «клубі білого бізнесу». Проте Ніна Южаніна висловила скепсис щодо ймовірності змін.   «Проте навряд чи це звернення Дніпропетровської обласної організації роботодавців АПК в податковому комітеті почують. Не так просто потрапити до «Території високого рівня податкової довіри», — підсумувала депутатка.

Що відомо про «Клуб білого бізнесу»

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11084 про створення «клубу білого бізнесу» – переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.   Закон визначає критерії для визнання платника податків сумлінним, включаючи відсутність боргу або мінімальний податковий борг, своєчасне подання звітності, відповідність галузевим показникам сплати податків та виплату зарплат не нижче середньої по галузі.   Платники податків, включені до переліку, отримуватимуть такі переваги:  

  • платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну в органу контролю податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків;
  • мораторій на документальні перевірки;
  • скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування — п’ять календарних днів;
  • індивідуальні податкові консультації протягом п’яти календарних днів;
  • за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;

Перелік сумлінних платників формується щоквартально, і платники отримують повідомлення про включення до цього переліку. Ці особливості діятимуть на період воєнного стану і до кінця року, в якому він буде скасований.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь