Компенсація за сільгосптехніку: топ-7 найактивніших регіонів України

Українським аграріям нарахували за травень компенсації за придбану українську сільськогосподарську техніку на 18,6 млн грн.

Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки.

«Аграрії активно користуються державною підтримкою, яка повертає 25% вартості за придбану сільгосптехніку від українських виробників. Вже у травні на компенсацію подалося 93 агропідприємства та фермерських господарства. Ми сподіваємось, що завдяки відновленню цієї бюджетної програми аграрії зможуть оновити свій парк техніки, а українське машинобудування отримає поштовх для розвитку через стимулювання попиту на продукцію українських виробників», — відзначила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Найбільше заявок на компенсацію за придбану сільгосптехніку та обладнання за звітний період подали у Черкаській — 13 (за 15 од.), Полтавській — 21 (за 34 од.), Тернопільській — 7 (за 7 од.), Дніпропетровській — 6 (за 6 од.), Житомирській — 5 (за 8 од.), Кіровоградській — 5 (за 8 од.), Сумській областях — 5 (за 7 од.).

«Загалом за два місяці дії програми сільгосппідприємства придбали 130 одиниць техніки та обладнання українського виробництва на суму 90,4 млн грн», — уточнили у міністерстві. 

Щоб скористатися державною програмою підтримки та отримати 25% компенсації вартості за придбану техніку чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи. На сьогодні до Переліку української техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, включено 7 878 номенклатурну позицію техніки та обладнання 86 українських виробників. Перелік постійно оновлюється відповідно до заявок, які надходять до міністерства.

Для виробників, які бажають подати свою техніку у перелік, необхідно звернутися на офіційну електронну пошту Міністерства економіки. Перелік техніки та обладнання оновлюється регулярно, після перевірки ступеня локалізації виробництва техніки та обладнання на підставі поданої виробником заявки та відповідних документів. Критерії, за якими визначається відповідність виробника сільгосптехніки та обладнання, зазначені у пп. 6-7 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №130 (зі змінами).

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь