Корисні поради щодо більш тривалого збереження троянд у вазі за домашніх умов

Свіжий букет квітів може швидко зів'янути, але існує кілька способів довше зберегти троянди у вазі в домашніх умовах. Стануть в нагоді для цього як підручні побутові препарати, так і спеціалізовані, якими користуються флористи. Продовжити життя рослинам допомагає регулярний догляд і наближення до природних умов зростання, інформує Ukr.Media.

Як в домашніх умовах зберегти троянди

Букет троянд або одиночну квітку хочеться зберегти якомога довше. Але часто буває, що приносячи його додому, насолоджуватися красою доводиться недовго. Квіти швидко в'януть або обсипаються пелюстки. Щоб зберегти троянди в домашніх умовах і вони довго стояли у вазі, потрібно виконувати основні рекомендації по догляду за зрізаними рослинами:

 • у холодну пору заносячи в приміщення з вулиці, троянди не можна відразу ставити в теплу воду, їм потрібно дати трохи часу, щоб акліматизуватися до нової температури;
 • якщо вибирати квіти, то купувати краще ті, які не сильно розпустилися. Потрібно віддати перевагу напіврозпущеним бутонам;
 • щоб оживити троянди, роблять ванночку: потрібно укласти їх у воду в горизонтальному положенні і залишити так на ніч;
 • обов'язково на стеблі слід зробити новий зріз навскоси або розщепити гострим ножем хрест-навхрест — це збільшує площу споживання води;
 • нижнє листя обрізають, щоб у воді воно не почало загнивати;
 • зрізані квіти потрібно тримати далі від опалювальних приладів і прямих сонячних променів. Тепло може призвести до швидкої в'ялості квітів. Важливо, щоб вони стояли у прохолодному та провітрюваному місці.
 • Якщо одна з троянд починає в'янути, видаліть її з букета. В'ялі квіти виділяють етилен, газ, який може прискорити в'ялість інших квітів.
 • Фрукти також виділяють етилен. Уникайте розташування букета поруч із зрілими фруктами, щоб запобігти негативному впливу газу на троянди.

Троянди можуть довго радувати в домашніх умовах, якщо воду у вазі міняти частіше, освіжаючи при цьому зріз стебла. Бажано брати відстояну воду, в якій буде менше кисню.

Що додати у воду, щоб довше зберегти троянди у вазі

Трояндам можна радіти довше, якщо крім обов'язкових процедур, дати їм поживні речовини або створити сприятливе середовище. Для цього в воду додають засоби, які збільшують їх життя.

 • лимонну кислоту на кінчику ножа (кисле середовище не дозволяє розвиватися мікробам);
 • напій спрайт потрібно додати в воду, в якій будуть стояти троянди. Такий розчин надовго дозволяє квітці залишатися в хорошому вигляді, хоча листя трохи жовтіє;
 • трохи горілки для знезараження води;
 • чайну ложечку цукру, як поживну речовину.

Меншу користь трояндам дають марганцівка, гліцерин, аспірин, але якщо вода поганої якості і немає під рукою інших засобів, то їх можна використовувати в якості знезараження і підживлення. Вони ненадовго продовжують життя трояндам, тому можна просто регулярно міняти воду у вазі.

Флористи у квіткових магазинах використовують спеціальні засоби для зрізаних квітів (для підгодівлі і для консервації). Але в домашніх умовах краще використовувати для підгодівлі, тому що квіти купуються або їх дарують для того, щоб вони радували.

У засобах для підгодівлі зрізаних квітів в складі знаходяться поживні речовини, які троянди отримують від маточного куща. Тому вони можуть спокійно і довго залишатися бадьорими і не в'янути. Препарати покращують якість води, яка може за своєю структурою не підходити квітам. Саме вона частіше впливає на те, що бутони швидко в'януть. Регуляція жорсткості і кислотності дозволяє усунути головну причину.

За правильного догляду букет троянд може радувати око та серце на тривалий час. Запам'ятайте, що троянди — це живі рослини, і їхній стан залежить від вашої уваги та догляду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь