Корисні поради щодо підживлення лимонів за домашніх умов

Останнім часом особливої популярності набувають екзотичні кімнатні рослини. Одним з яскравих їх представників є лимонне дерево. Воно може не лише поповнити колекцію любителів декоративних рослин, але й стати відмінним подарунком для знайомих або близьких, інформує Ukr.Media.

Незважаючи на усю красу і привабливість, лимон дуже вибагливий і потребує особливого догляду та підгодівлі. Щоб виглядати здоровим і приносити плоди у вигляді соковитих лимонів, йому необхідно регулярно отримувати поживні речовини. Дуже важливо правильно підгодовувати лимонне дерево, вносити необхідну кількість корисних елементів, намагатися не нашкодити йому.

Необхідність підгодівлі

Здорове зростання і гарантію плодоношення можуть забезпечити виключно регулярні підгодівлі. Лише у такому разі мініатюрне деревце заквітне і буде радувати своїх господарів плодами. Ґрунт, у якому росте лимон, має бути наповнений азотом, калієм, фосфором і деякими іншими складовими таблиці Менделеєва.

За нестачі корисних і таких необхідних для рослини речовин вона починає хворіти. Її зовнішній вигляд швидко погіршується, зупиняється зростання і подальший розвиток пагонів, листя і зав'язей. Рослина має здатність сигналізувати про нестачу корисних компонентів у ґрунті.

Чого не вистачає

Нестачу тієї чи іншої речовини легко можна помітити, якщо уважно спостерігати за своєю рослиною. Наведемо кілька прикладів:

 • Зупинка розвитку може свідчити про дефіцит калію. Саме за його нестачі листя може опадати, кількість плодів зменшуватися, а ті, які залишаються, стають дрібними.
 • Порушення обміну речовин, яке проявляється у зміні кольору листя і форми плодів, іноді навіть спотворенні їх смакових якостей, може говорити про брак фосфору.
 • Затримка зростання і порушення фотосинтезу, що виражається у появі жовтих плям і неприродного відтінку листя, є яскравим свідченням того, що рослина страждає через нестачу азоту.
 • Пониклі і скручені листочки разом зі зблідлою верхівкою — очевидна ознака нестачі кальцію у ґрунті.
 • Брак заліза супроводжується світлими недорозвиненими плодами і жовтуватим листям.
 • Блідість листя з виділенням на ньому певного малюнка з жилок — це дефіцит марганцю.
 • За нестачі бору жилки на листочках починають засихати і тріскатися, а самі листові пластини вкриваються водянистими плямами, на плодах можуть проявлятися згустки смоли.
 • Тому за перших проявів вищеописаних ознак необхідно вживати відповідних заходів і неодмінно допомогти своєму лимону, піджививши його корисними і відсутніми речовинами.

  Усі мікроелементи відіграють важливу роль у життєдіяльності лимона, але найбільш важливими все ж таки є азот, фосфор і калій. Деякі любителі цих рослин додають у ґрунт розчин глюкози, яка сприяє активному зростанню лимона.

  Дуже важливо дотримуватися певного графіка підгодівель, щоб не нашкодити рослині. При цьому обов'язково дотримуватися інструкції щодо внесення добрив у ґрунт. У іншому разі зайва підгодівля може завдати шкоди лимонному дереву.

  Види добрив

  Серед усіх видів добрив, що існують, виділяють:

  • мінеральні;
  • органічні;
  • народні рецепти.

  Мінеральні добрива можна купити у спеціалізованих магазинах або приготувати самостійно. Вносити їх рекомендують не рідше одного разу на два тижні. Під час придбання мінеральних добрив слід звернути увагу на засоби для цитрусових. Якщо ж таких у наявності немає, підійдуть універсальні.

  Органічними добривами роблять підгодівлю рослини не рідше двох разів на місяць. До органічних добрив належать: послід курей або голубів, гній корів або коней, біогумус. Важливо чітко дотримуватися інструкції із застосування, щоб не обпекти рослину.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь