Раніше, коли свіжих овочів взимку у магазинах було менше, люди завжди вирощували зелень самі. Потім з'явилися тепличні огірки та помідори і про зелень забули. Але зараз мікрозелень знову знайшла заслужену популярність. Адже отримати проростки можна швидко і просто. Вони дуже корисні для здоров'я і не містять нітратів, як тепличні овочі. Не менш важливим є те, що така зелень обійдеться у три копійки, інформує Ukr.Media.
Сьогодні ми розповімо вам про мікрозелень гороху. Нею прикрашають страви, додають її у смузі, салати… В цілому це дуже корисна вітамінна добавка.
Викупати горох у трьох водах
Насіння промивають у воді, замінюючи її не менше ніж тричі. Замочувати у прямому сенсі слова насіння не можна: після 4-6 годин у воді воно почне розвалюватися на часточки. А це для нашої справи є дуже шкідливим. Тому у теплій воді горох тримають не більше за дві-три години. Протягом цього часу насіння має збільшитися удвічі. Воду також замінюємо тричі, щоб насіння не задихнулося.
Готовий до пророщування горох є м'яким, на зубах не хрумтить. Ще раз промиваємо його у друшляку під холодною водою − і можна висівати.
У чому вирощувати мікрозелень гороху
Кращий варіант — кокосове волокно. Не менш раціональним рішенням є агровата. Не подобаються такі субстрати? Тоді озбройтеся звичайними серветками. Підійдуть неглибокі лотки, наприклад, з пластику для м'яса. Товщина субстрату має бути лише 2 см.
Посів насіння гороху для вирощування мікрозелені
На шар субстрату (або серветок) насипають насіння гороху мостовим способом. Тобто горошина до горошини. Усе це добро зволожуємо з пульверизатора водою, у яку додали трохи Фітоспорину, щоб горох не пліснявів. Потім відправляємо контейнери у тепле місце, де мало світла. Найкраще горох проростає за температури у +18…+ 22° С.
Через три дні посіви виносимо на підвіконня. Догляд найпростіший — регулярні поливи. Врожай зрізають через півтора-два тижні з моменту посіву. Зберігати зелень можна у холодильнику не більше за три дні.
Джерело: ukr.media