Краще рішення для маленького городу: помідори догори ногами

Вирощуємо помідори догори ногами:

Досвід на життєлюбність томатів

Вирощування помідорів, виявляється, справа нелегка. Висаджуючи в ґрунт насіння, які ледь проклюнулися, садівники-початківці з нетерпінням очікують сходів. Після закінчення недовгого часу грядка залишається порожньою і, викопавши паростки, можна виявити, що їх посадили догори ногами, і вони тепер ростуть вниз!

Історія живучості помідорів через роки аж ніяк не забулася, навпаки, набула наукове підґрунтя. Вже кілька років закордоном успішно практикується вирощування томатів догори дриґом. Що це: науково обґрунтоване рішення або нові модні тенденції, які нарешті добралися і до сфери садівництва? Або вирощувати вниз головою помідори — це всього-на-всього примха ландшафтних дизайнерів? Відповідь на всі три питання буде позитивним, інформує Ukr.Media.

Помідори — вниз, врожайність — вгору!

Після проведення ряду експериментів і досліджень американські експерти стверджують, що врожайність вирощених вниз головою помідорів більше її значення при традиційному методі посадки. Це обумовлюється тим фактом, що завдяки такій позі пагони томатів можуть більш вільно розташовуватися, уникаючи зайвого тиску ґрунту і внутрішніх напружень, які призводять до крихкості молодої рослини.

До того ж, помідори, опинившись догори ногами, отримують більше сонячного світла і повітря, ніж їх побратими з корінням, притиснутими товщею землі. Варто зауважити, що експеримент не тільки для томатів проводився, але й для інших культур. Такі, наприклад, як болгарський перець, виявилися сильно ламкими, і їх виростити вниз головою не представляється можливим.

Садимо, доглядаємо, вирощуємо

Не забувайте, що рослини люблять сонячне тепло.

Щоб вирощувати вниз головою і, відповідно, догори ногами помідори, не потрібно грядок, а це означає, що даний метод посадки дасть можливість заощадити в саду значну кількість місця. Це особливо актуально для тих, чий город не являє собою величезну плантацію розміром з футбольне поле. Адже багато садівників нашої країни намагаються якомога більше культурних рослин розмістити на маленьких садових ділянках. А помідори займають чимало місця, маючи важкі пагони і пишні кущі.

Отже, для того щоб посадити вниз головою помідор, знадобиться контейнер, який необхідно в підвішеному стані міцно закріпити. Ним може виступати пластикове відро (обсяг близько 20 л), шматок пластикової труби (діаметр 300 мм) або те, що підкаже ваша фантазія, про яку трохи пізніше поговоримо.

Крім вже згаданої тари, знадобиться вода, земля і пара умілих рук.

Технологія досить проста: в денці відра (або якого-небудь контейнера) необхідно проробити отвір у 5-10 см, розмістити в ньому вниз головою помідор, рослину зафіксувати і засипати землею. Потрібно витягнути назовні стебло довжиною близько 5 см і, з метою уникнення випадіння помідора, вирізане віконце ущільнити за допомогою пожмаканих шматків паперу. Потім потрібно зробити томатам рясний полив. Вода повинна через всю конструкцію пройти, почавши сочитися з віконця. Земля після поливу може трохи осісти.

В цьому нічого страшного немає, необхідно просто знову підсипати її до верху контейнера.

Для захисту рослин від хвороби слід систематично проводити профілактичні заходи: боротьба з бур'янами, оновлення та обробка ґрунту.

Якщо використовували для посадки догори ногами томатів відро, то підвісьте його просто за ручку. Помідори вже посаджені! Мінімальний догляд для таких томатів — щоденна увага і полив. Підв'язувати такий помідор не потрібно, опори не потрібні, появи бур'янів при такій конструкції практично вдається уникнути, а отже, немає потреби в прополці.

Як видно, таке вирощування помідорів вимагає набагато менших витрат фізичних ресурсів: можна обійтися без розпушування землі і копання грядок. Крім того, за твердженнями експертів, розташування паростками вниз зменшує попадання слимаків, гусінь та інших садових паразитів на помідор.

Город на балконі

Для посадки помідорів догори ногами найбільше підходять сорти, які називаються мініатюрними. Для їх посадки необхідні тари меншого розміру, що дасть їм можливість виглядати більш акуратно. До того ж, помідори так будуть створювати своїм сусідам по відрам менше тіні. Дані сорти помідорів можна не тільки в городі або садовій ділянці висаджувати, для них цілком підійде звичайний балкон. Наприклад, помідори сорту черрі дуже декоративно виглядають.

Краса не вимагає жертв

Наші сади і городи останні роки перестали бути тільки землею, яка нас годує. Все більше і більше власників земельних ділянок, як у нашій країні, так і по всьому світу намагаються свою ділянку зробити твором мистецтва, зеленим раєм або маленьким оазисом. Тому помідор головою вниз — це не просто цікава технологія вирощування даної культури, але і сучасна зброя в руках господинь, які бажають вразити друзів і сусідів, а також ландшафтних дизайнерів.

Крім оригінального зовнішнього вигляду, який привертає увагу, такі помідори є ще й плацдармом для нових ідей і рослин. Наприклад, для декоративних сортів томатів замість відер можливо використовувати двошарове кашпо, висадивши пишну шапку квітів зверху. А можна просто посадити в верхню частину відра будь-які низькорослі рослини, наприклад, пряні трави. Здавалося б, звичайні томати, а який політ творчості!

Вирощування помідорів вгору корінням — новий дизайн для вашої ділянки

Вирощування помідорів вгору корінням — це новий тренд у присадибному дизайні. Горщики або спеціальні мішки з такими кущами будуть відмінно виглядати на терасах, на зовнішніх сторонах балконів і просто під гілками дерев.

Корисні поради

  • Помідори дуже люблять сонце. Щоб одержати гарантований урожай необхідно не менше 6 годин в день прямих променів. Тому переконайтеся, що місце розташування ємності з помідорами відповідає цій вимозі.
  • Для вирощування помідорів стеблами вниз дуже добре підходять сорти з невеликими плодами. Наприклад, маленькі помідори Черрі. Для великоплідних сортів необхідно передбачити дуже міцні поперечини, на яких будуть висіти мішки з кущами.
  • Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь