Листя росте, а орхідея не цвіте: причини

Орхідеї – сама назва вже звучить красиво і загадково. Ними заповнена вся природа тропіків і субтропіків. Невелика кількість видів росте в помірних широтах. Нам, любителям, краса орхідей стала доступна завдяки багаторічним зусиллям біологів-селекціонерів. В будь-якому спеціалізованому магазині продають так звані «промислові орхідеї». Вони виведені спеціально для кімнатного вирощування і є менш вибагливими, ніж природні. Для довідки можна сказати, що всі орхідеї, які продаються сьогодні, – це гібриди, а якщо заглиблюватися в генетику, то поліплоїдні гібриди – каттлеї, фаленопсиси, ванди, цимбідіуми і дендробіуми. Для таких гібридів характерний більший розмір квіток, ніж у видових орхідей, інформує Ukr.Media.

Складність вирощування орхідеї

Насправді майже всі природні орхідеї дуже витривалі і життєлюбні. Але і багато культурних гібридів легко приручаються. Відомо багато випадків довгожительства орхідей в оранжерейних умовах – більшість рослин живуть до 70 років.

Поширені представники родини орхідних, вирощувані в промисловому і кімнатному квітникарстві:

  • Епіфіти – ванда, дендробіум, каттлея, онцидіум, целогіна, цимбідіум, фаленопсис.
  • Наземні орхідеї – блетилла, венерин черевичок, каланта.

Спосіб вирощування – традиційний або інтенсивний

Всі орхідеї для продажу розмножують і вирощують в спеціальних промислових оранжереях, найчастіше інтенсивним способом. Мета цього способу – як можна швидше змусити орхідею розвинутися і зацвісти з грамотним застосуванням прискорювачів росту і стимуляторів цвітіння.

Традиційний спосіб більш м'який – дотримання життєвих циклів орхідей. Яскраво виражені всі життєві періоди рослини: ріст, цвітіння, спокій – все відбувається в належний для рослини час.

Куплена орхідея, вирощена інтенсивним способом, може зацвісти в домашніх умовах коли завгодно. Вона буде чекати схожих умов, до яких вона звикла у промисловій оранжереї. Орхідея з традиційними задатками буде витримувати періоди спокою і цвітіння. Дендробіум всю зиму може нарощувати листя, а зацвіте у квітні або травні. Фаленопсиси влітку і восени нарощують листя, квітконоси – ближче до зими, а цвітіння відбувається ранньою весною.

Умови вирощування

Для того щоб орхідея комфортно себе почувала і успішно цвіла, потрібно виконати мікрокліматичні вимоги орхідей: максимальна освітленість, відносна вологість, якісний субстрат, температура.

Також потрібно знати про природні сигнали орхідей, на які вони відгукуються цвітінням. Фаленопсиси, цимбідіуми, черевички чекають стійкого зниження температури до +13°С і нижче. Дочекавшись, випускають квітконіс. Майже для всіх орхідей має значення перепад денних і нічних температур – на 2-3 градуси вночі прохолодніше, ніж вдень. Каттлея і дендробіум хочуть цвісти тільки при збільшенні світлового дня до 12-15 годин.

Правильна пересадка і підбір субстрату

Основне правило – як можна рідше потрібно пересаджувати орхідею. Вірніше – грамотно удобрювати субстрат, ніж часто турбувати рослину пересадкою.

Епіфітні орхідеї – суміш кори, моху, торфу і деревного вугілля.

Наземні орхідеї – землесуміші з додаванням кори, моху, піску, деревного вугілля, гною.

Правильний підбір ємності

Правило – чим тісніше коріння, тим успішніше буде цвітіння. Це правило відноситься до всіх квітучих рослин. Помилково думати, що рослині потрібен великий простір. У просторому горщику вона буде нарощувати листя і коріння, поки останні не відчують, що далі рости нікуди і дадуть команду до цвітіння.

Місце розташування

Епіфітні орхідеї: ванду, дендробіум, каттлею, онцидіум, фаленопсис, целогіну – з упевненістю можна поміщати вище на стіні, на полиці, в кашпо. Таке розташування наблизить їх до природи, адже вони хоч і штучно виведені гібриди, але їх гени пам'ятають минуле.

Нарощування листя у орхідей – це природний процес розвитку. Листя у них є запасаючими органами, і чим більше листків, тим міцніша рослина. Але тут потрібно зробити застереження на ймовірність того, що якщо орхідея 2 або 3 сезони не цвіте, а лише пускає нове листя – це результат неграмотного підживлення. Для цвітіння будь-якій рослині потрібна підгодівля з правильним відсотковим співвідношенням основних елементів – фосфору, калію і азоту. Фосфор і калій в добриві повинні переважати над азотом. Також потрібен правильний баланс мікроелементів – інакше рослина буде страждати, а від нестачі будь-якого мікроелемента орхідея цвісти не захоче.

Трохи магії

Є стійка думка про те, що на взаємини будь-якої квітки і господаря впливає астрологія. Орхідеї прекрасно уживаються з Близнюками, Водоліями і Рибами. Категорично не хочуть жити в Овнів, Козерогів і Левів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь