Морози є, а снігу немає — як захистити дачні посадки

Холодна, але при цьому безсніжна зима — найгірше поєднання для саду та городу. Помітно підвищується ймовірність пошкодження, а то й загибелі будь-яких рослин, навіть якщо для їхнього захисту попередньо вжито всіх необхідних заходів. Однак безвихідних положень не буває: протистояти природним неприємностям дачники можуть. Яким же саме чином, розповіли агрономи, інформує Ukr.Media.

На жаль, але на кожне дерево або кущ у саду шубу не накинеш, а всі, навіть найсучасніші укривні матеріали, не можуть змагатися зі снігом у ролі захисника від екстремально низьких температур. Втім, шуби насправді і не потрібні. Головне — не забувати про одну важливу деталь, що стосується фізіології рослин. А вона полягає ось у чому.

Зима присипляє "вершки": стовбури, стебла, гілки, але коренева система рослин періоду спокою фактично не має. Просто в холодну пору року вона працює з меншою інтенсивністю, але працює. І через це "корінці" вразливіші. Пояснюємо на простому прикладі. Крона яблуні може спокійно витримати мінус 40 градусів, а коріння — стати на край загибелі вже за мінус 16-20 градусів. При цьому коріння у верхньому шарі ґрунту більш стійке, ніж у глибинних.

У безсніжні зими земля промерзає — залежно від свого механічного складу, вологості — на глибину від пів метра і більше. І насамперед захищати треба саме кореневу систему. Найбільш доступний і ефективний спосіб — елементарне підгортання. Підсипання додаткового шару ґрунту завтовшки до 15 см помітно знизить глибину промерзання ґрунту, а отже, запобігатиме пошкодженню коренів. Є нюанс: ґрунт як мульчу спокійно можна використовувати в регіонах, де протягом зими практично не буває відлиг. Там же, де вони дуже ймовірні, ґрунт краще не використовувати — щоб уникнути випрівання кореневих шийок. Краще застосувати суміш з піску, тирси, торфу і сухого опалого листя (за умови, що у вас є запас такого). Цією сумішшю можна замульчувати і полуничну плантацію, і квітник, на час робіт знявши наявне укриття. Садові дерева мульчуйте по периметру проєкції крони, а не підсипаючи суміш до стовбура, — інакше ризикуєте пошкодити кору поблизу ґрунту і вище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь