На Харківщині зберуть менше зернових та зернобобових, ніж торік, – ХОВА

Цьогоріч на Харківщині планують зібрати понад 2 мільйони тонн зерна, повідомив під час брифінгу заступник начальника ХОВА Євген Іванов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Харківську ОВА.

«Очікуємо, що під урожай 2024 року загальна посівна площа сільськогосподарських культур займатиме 1,3 мільйона гектарів, що на 3,5% більше, ніж у минулому році. Якщо порівнювати цей показник із довоєнним, спостерігаємо зменшення посівних площ на 30%», – розповів Євген Іванов.

Структура посівів у цьому сезоні є традиційною, переважатиме пшениця, кукурудза та соняшник. Популярною залишається соя, а далі горох, ячмінь, гречка, просо тощо. 

«На сьогодні по всіх категоріях господарств Харківської області ярі, зернові та зернобобові культури посіяні на площі 273,4 тисячі гектарів, що складає 96% від прогнозу. Посівна кампанія триває», – зазначив Євген Іванов.

За попередніми даними, цьогоріч аграрії зможуть зібрати 2,3 мільйона тонн зернових та зернобобових культур. Торік було зібрано близько 2,5 мільйона тонн. Серед олійних культур прогнозується збільшення обсягів ріпаку – передбачається виробництво 57,2 тисячі тонн.

Виробництво соняшнику прогнозується на рівні 1 мільйона тонн, сої – понад 64 тисячі тонн.
Загальна площа ріллі Харківської області складає 1,9 мільйона гектарів, з них 574 тисячі гектарів є ймовірно забрудненими вибухонебезпечними предметами, що становить майже 30% від загальної площі. На понад 72 тисячах гектарів с/г призначення тривають активні бойові дії, які теж потребуватимуть розмінування після їх завершення.

«Станом на 17 травня з початку року групами розмінування обстежено майже 5536 гектарів земель сільськогосподарського призначення, з них 99% потребують розмінування. З початку року було розміновано 2629 гектарів», – розповів Євген Іванов.

Євген Іванов також нагадав, що незабаром стартує програма державної підтримки, напрацьована Харківською ОВА спільно із Першим віцепрем’єр-міністром – Міністром економіки України Юлією Свириденко, за якою аграрії Харківщини отримають 30% знижки на залізничні перевезення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь