Навіщо садити часник в горщики з квітами: яка користь незвичайної процедури

Напевно всі садівники знають про практику спільних посадок в городі: одна рослина допомагає іншій, виходить взаємовигідне сусідство, інформує Ukr.Media.

Наприклад, цибуля захищає моркву від морквяної мухи, бобові відлякують від картопляної плантації колорадського жука, а високорослі рослини і дерева захищають хосту від палючого сонця вдень. Однак спільні посадки можна реалізовувати не лише на дачі, але і на підвіконні.

Так-так, до кімнатних рослин можна теж підсадити щось корисне.

І це "щось" — звичайний часник!

Навіщо садити часник в горщики з квітами?

Процес підсаджування в горщики нічим не відрізняється від звичайної посадки часнику. Ніяких проблем: почистили зубчик, полили ґрунт, зробили поглиблення, встромили часник, присипали ґрунтом. Зубчики сходять вже в перший тиждень.

А тепер найголовніше. Навіщо ж підсаджувати часник і що це дає?

1. Найголовніше — свіжу і корисну зелень. Зараз звичайно все можна купити в магазині, але домашня зелень смачніша, свіжіша і корисніша. Адже її можна зірвати з «грядки» прямо перед вечерею. Зелень часнику не гірше цибулі: така ж пікантна і соковита, відмінно йде в салати і гарячі страви.

2. Спільна посадка дає дуже важливу перевагу — ми не займаємо додаткового місця на підвіконні під тару з часником. 1 місце — 2 культури. Адже до весни вільне місце біля вікна буде на вагу золота.

3. І коріння, і надземна частина часнику виділяють фітонциди, які природним чином знезаражують ґрунт і повітря. Звичайно ж один зубчик часнику в горщику з фікусом не очистить вашу 3-кімнатну квартиру від всіх мікробів і бактерій, але ось оздоровити ґрунт і зміцнити імунітет рослини часник цілком в силах. Якщо немає часу і бажання готувати часниковий настій для поливу ґрунту з метою його знезараження, підсадіть в горщик часник: ґрунт буде «чистішим» і здоровішим.

4. Часник гальмує поширення грибка в ґрунті. Не впевнені, що зубчики запросто і на ура впораються з засиллям борошнистої роси або плямистістю, але от запобігти і загальмувати поширення кореневої гнилі часник в силах. А це іноді, на жаль, нерідкі гості в квіткових горщиках.

5. Багато хто вважає, що часник здатний ще й захистити рослини від шкідників. Але ми не впевнені в такій його «суперздатності», особливо якщо йдеться саме про посадку цілих зубчиків в землю. Якщо часниковий настій може і відлякає комах, то ось зубчики, які мирно сидять в землі, ні.

Ось така потрійна користь від одного зубчика часнику в горщику: здоровий ґрунт, свіжа зелень і економія місця.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь