Очікується, що до 40% українського експорту ячменю буде спрямовано в Китай

Українські аграрії законтрактували 120 тисяч тонн ячменю на експорт до Китаю у липні. Очікується, що 30-40% всього українського експорту ячменю буде спрямовано саме в цю країну. Наразі зібрано понад 1,5 мільйон тонн ячменю, а прогноз на врожай складає 5-6 мільйонів тонн, повідомили аналітики кооперативу ПУСК.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«На світовому ринку ячменю формується попит з боку ЄС, але тут Україна стикається з сильною конкуренцією з румунським зерном. Коли на ринок виходять такі покупці, як Кіпр та Італія, то туди переважно експортується французький та румунський ячмінь. За прогнозами, цьогорічний врожай ячменю в ЄС додасть 11 мільйонів тонн. Основні покупці ячменю на світовому ринку – Китай та Саудівська Аравія, які купують 50-60% всього обсягу», – пояснюють аналітики.

Очікується, що липень буде слабким місяцем для експорту, і ціни можуть не зрости, оскільки збільшиться пропозиція через посилення збиральної кампанії. Наразі зібрано лише близько 20% українського врожаю, і пропозиція буде зростати, оскільки сезон ще не розпочався на повну силу.

«Наразі умовні ціни в українських морських портах становлять $154-157 за тонну, а “китайська якість” ячменю, тобто зерно, що сертифіковане для продажу до Китаю, оцінюється у $162 за тонну. Сезонні моделі показують тенденцію до зниження цін. Існує ризик падіння цін до $140-150 за тонну під тиском збору врожаю, але є можливість повернення восени до рівня $165 за тонну в одеських портах», – вважають аналітики.

Також є ризик втрати премії за сертифікацію ячменю для торгівлі з Китаєм.

«Китайська якість ячменю торгується з премією у $5-7 за тонну. Вже є контракти на український ячмінь на липень-серпень, проте подальших контрактів наразі немає. Відкритим залишається питання, чи повернуться китайські покупці восени. Якщо на початку серпня Китай не вийде на ринок з попитом на ячмінь, то премія може зникнути для тих, хто сертифікував свою продукцію для китайського ринку», – резюмують аналітики.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь