Підживлення розсади помідорів молоком: як правильно проводити процедуру

Помідори є для багатьох улюбленим овочем. Тому городники намагаються знайти найоптимальніші способи отримання хорошого врожаю цієї культури, інформує Ukr.Media.

Рекомендація

Поряд з традиційними технологіями вирощування томатів овочівники активно застосовують нові прийоми, доводячи їх ефективність дослідним шляхом.

Одним з результатів таких експериментів є помідорна розсада на молоці. Цей продукт містить цілий набір елементів, які знаходяться в ньому в доступному стані. Молочні підгодівлі забезпечують повноцінне живлення рослинам і сприяють профілактиці хвороб. Крім цього, при такому добриві не варто сумніватися в екологічній чистоті врожаю.

Закладення насіння на розсаду роблять звичайним способом. Для цього ящики наповнюють ґрунтовою сумішшю з піску, дернової землі і перегною в співвідношенні 1:1:1. На відстані 4 см один від одного креслять борозенки, які поливають гарячим 1% розчином марганцівки. У поглиблення розкладають насіння і злегка присипають його ґрунтом. Після появи сходів ящики слід перенести у світле місце і тримати при кімнатній температурі, не допускаючи її різких перепадів. Поливати тільки теплою водою.

Підживлення молоком починають при появі у рослин перших 2 листків. Для цього використовують знежирений продукт і розводять його в співвідношенні 100 г на 1 л води. Краще розчин готувати з вечора, щоб він настоявся протягом ночі. Його можна використовувати як для обприскування, так і для поливу під корінь.

Цей спосіб підгодівлі хороший тим, що він не загрожує передозуванням. У даному разі потрібно стежити лише за вологістю ґрунту, тому що надмірне зволоження може привести до витягування розсади. Крім того, рослини отримують збалансоване харчування, і це не призведе до їх подальшого «жирування». Полив молочною сумішшю допомагає боротися з грибковими захворюваннями. Для цього більш ефективне домашнє сире знежирене молоко, але і магазинне теж сприяє гарному розвитку томатів.

Корисне поєднання молочної суміші з йодовою настоянкою в співвідношенні 1 крапля йоду на 3 л молочного розчину. Цей мікроелемент корисний людині і рослинам. Він здатний замінити азот, але не викликає «жирування» рослин.

Йод сприяє профілактиці фітофтори, кореневої гнилі, бурої плямистості. Також він виступає в ролі каталізатора, прискорюючи багато процесів в клітинах рослин, в т. ч. і засвоєння ними інших хімічних елементів. Крім того, йодові підгодівлі покращують загальний стан рослин, якість плодів і прискорюють терміни їх дозрівання.

Передозування йоду небажана. Тому такі підгодівлі досить проводити 2-3 рази протягом сезону.

Розсаду слід підживлювати йодовою підгодівлею 1 раз, весь інший час поливати рослини краще чистим розчином молока.

Молочного харчування буде достатньо, щоб розсада була міцною і здоровою, легко адаптувалася до нових умов під час пересадки.

Ще один альтернативний варіант вирощування томатів, це використання нежирного кефіру. Його розводять у співвідношенні 1 л до 6-7 л води і частіше використовують для профілактики захворювань.

При багатьох плюсах вирощування томатів на молоці і кисломолочних продуктах слід пам'ятати, що кислоти можуть гнітюче діяти на рослини, тому дозування при приготуванні розчину перевищувати не варто. Також молочні підгодівлі дають недовговічний ефект, тому на постійному місці томати потребують комплексного добрива.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь