Перші кілька тижнів після висаджування томати краще не чіпати і не турбувати: не поливати днів 6-7 (тільки одразу після висаджування), не розпушувати ґрунт, не підживлювати. Потрібно дати їм час відновитися, освоїтися на новому місці, зміцнити коріння, адаптуватися до нових умов, інформує Ukr.Media.
Перше підживлення томатів після висадження на грядку потрібно робити не раніше, ніж через 2-3 тижні. Якщо ви правильно підготували ґрунт і внесли всі необхідні добрива в процесі розпушування ґрунту і в лунку під посадку, то перші тижні три томати не будуть ні в чому мати потребу. Наявного живлення в ґрунті їм вистачить, надлишок добрив може навпаки нашкодити посадкам: спровокувати жирування, пожовтіння листя, опіки коренів.
Які добрива за краще використовувати і чому?
Кропив'яний настій
Він дасть томатам насамперед азот і калій. Томати взагалі дуже люблять кропиву. Разом із кропивою "замочити" можна й мати-й-мачуху, вона також багата на вітаміни та мікроелементи, а також фітонциди, здатні відлякати шкідників. Засіб не 100%-ий, але краще, ніж нічого. Для насичення зеленого настою фосфором і кальцієм, у нього можна додати золу: 1 л на 10 л настою.
Гумат калію
Корисне добриво, яке стимулює ріст і розвиток, підвищує імунітет рослин до несприятливих факторів, живить ґрунт макро- і мікроелементами. Робочий склад — 35 мл на 10 л води. Поливаємо помідори з розрахунку 0,5 л добрива на рослину.
Настій курячого посліду
Він дасть потрібні азот, калій і фосфор. Готується концентрат з 2 л посліду і 10 л води, настоюється кілька днів і використовується для підживлення всіх нужденних культур. Для підживлення помідорів розводиться настій 1:10 і вноситься по 0,5 літра на кущ.
Якщо немає ніякої органіки, можна використовувати і мінеральні добрива. Або нітроамофоску (15 гр на 10 л води), або калімагнезію (10 гр на 10 л води).
У будь-який з перерахованих вище складів корисно буде додати борну кислоту з розрахунку 1 гр на 10 л води. Попереду цвітіння і зав'язування томатів, коли бор буде дуже потрібен для стійкості квітів і зав'язей.
А ще не завадить обприскати томати бурштиновою кислотою. Це натуральний стимулятор росту й антидепресант для рослин. Вони швидше адаптуються до нових умов, краще переноситимуть можливі похолодання і засвоюватимуть харчування, зміцнять імунітет до можливих захворювань. Пару таблеток бурштинової кислоти розводимо в 10 л води й обприскуємо посадки томатів.
Джерело: ukr.media