Податкові накладні знову в лідерах за скаргами до бізнес-обмудсмена

Рада бізнес-омбудсмена у січні – березні 2024 року отримала 345 скарг компаній стосовно зловживань державних органів. Це на 8 звернень більше порівняно з останнім кварталом минулого року.

Як говориться у звіті ради, бізнес надалі турбують податкові та митні питання, а також недобросовісна поведінка з боку правоохоронців.

Скарги на податкову службу традиційно очолюють рейтинг звернень до бізнес-омбудсмена. У I кварталі 2024 року їхня кількість склала 60% (207 скарг), залишившись практично на ідентичному рівні порівняно з попереднім кварталом (206 скарг). Водночас кількість скарг із податкових питань зменшилась порівняно з другим півріччям 2023 року, коли на хвилі проблем в електронній системі ПДВ звернення на податкову тематику, за підрахунками ради, сягали 70%.

«Попри те, що кількість скарг щодо СМКОР зменшилась з 66% (136 скарг) у минулому кварталі до 58% (121 скарга) у січні – березні 2024 року, цей блок незмінно є основним предметом  занепокоєння та адміністративного оскарження бізнесом. Йдеться про невиконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних, систематичне блокування накладних та включення платників до переліків ризикових», — уточнили у відомстві. 

Слідом за минулим кварталом друге місце у рейтингу звернень до ради посідають скарги бізнесу щодо податкових перевірок. З цього питання було 46 скарг. 

«Зрештою скарги щодо так званих «інших питань» стосувалися анулювання або продовження ліцензій на оптову торгівлю пальним, нарахування земельного податку, внесення змін в інтегровану картку платника, списання неіснуючої заборгованості з боку податкового органу, повернення помилково стягнутих коштів та зволікання в наданні податкових консультацій», — додали у відомстві.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь