Поради та секрети по вирощуванню селери кореневої

Виростити багато соковитих великих і круглих коренеплодів селери і всю зиму вживати відмінні вітамінні салати… мрієте про таке?

Селера коренева гідна місця в нашому городі, так і у нашому меню. Кажуть, сама богиня Афродіта щодня їла корінці селери, щоб завжди бути молодою і красивою, а значить і нам корисно. Тим більше, що виростити селеру кореневу під силу кожному, необхідно лише знати кілька прийомів і секретів хорошого врожаю, інформує Ukr.Media.

Мабуть, найголовніший секрет цього овочу полягає в його термінах дозрівання. На них потрібно звертати найпильнішу увагу при купівлі насіння. Коренева селера дозріває довго, в середньому за 120-200 днів. Це означає, що вкрай бажано купувати виключно ранньостиглі сорти та обов'язково висаджувати їх на розсаду. Вирощування селери кореневої безрозсадним способом ефективне тільки в південних районах, іншим доведеться попрацювати довше.

Підготовка насіння селери кореневої до посіву

Насіння селери (як і її найближчих родичів — моркви та петрушки) дуже примхливе.

По-перше, воно швидко втрачає схожість. Тому рекомендуємо купувати тільки свіже насіння або щороку збирати своє.

По-друге, їх поверхня насичена ефірними оліями, які захищають насіннячко від несприятливих умов, але ускладнюють його проростання. У зв'язку з цим перед посадкою насіння слід замочити у воді на дві доби, а ще краще проростити їх у темному місці на блюдечку з вологою тканиною або папером. Важливо періодично (3 рази в день) міняти воду, в якій замочується насіння або стежити, щоб тканина в блюдці завжди була вологою. Коли насіння проросте, саме час сіяти його на розсаду.

Висадка селери кореневої в ґрунт

З висадкою кореневої селери у відкритий ґрунт краще не поспішати, а дочекатися середини травня, коли встановиться більш-менш тепла погода. Під час пересадки на грядку важливо не густити (залишати між рослинами 30 сантиметрів з кожного боку) і не заглиблювати точку росту. При дотриманні цих умов коренеплід виросте великим без зайвих придаткових коренів. Після посадки в ґрунт необхідно добре полити рослини.

Висаджувати розсаду селери найкраще в похмурий день з ранку. Якщо є побоювання щодо нічних похолодань, можна зверху накрити кожен сіянець обрізаною пластиковою пляшкою.

Секрети вирощування селери кореневої

А тепер поговоримо про ключові прийоми догляду за посадками селери, без застосування яких складно розраховувати на хороший урожай.

Полив. Селера любить вологу. Це означає, що допускати пересихання грунту під нею не можна. Протягом усього літа і аж до збирання врожаю землю на грядці з селерою необхідно підтримувати вологою. Поливають під корінь селеру.

Підживлення. Підгодовують селеру чотири рази за сезон. Перше підживлення допомагає розсаді вкоренитися і почати інтенсивний ріст, наступні сприяють укрупненню коренеплоду.

Через тиждень після висадки, розсаду кореневої селери підгодовують трав'яним настоєм, потім через 12-14 днів — настоєм коров'яку або курячого посліду. В кінці липня можна підгодувати «корінці» суперфосфатом, а коли почне зав'язуватися головка — розчином борної кислоти.

Підгортання. Цю процедуру з кореневою селери робити не можна. Більш того, бувалі дачники рекомендують чинити з точністю до навпаки: як тільки коренеплід почне товщати, потрібно кілька разів відгрібати від нього зайву землю.

Розпушування. А ось до розпушування селера небайдужа. Поки рослини невеликі, не буде зайвим час від часу розпушувати ґрунт між рядками.

Обрізка листя і бічних коренів. Звільняючи кореневу селери від зайвої землі, можна виявити бокові (горизонтальні) корінці, які ростуть вбік від головного круглого кореня. Вони нам зовсім не потрібні, вони заважають «наливатися» головному кореню і псують вигляд бульби, тому їх краще підрізати ножем.

Листя кореневої селери можна вживати в їжу, але влітку їх краще не чіпати, а ось на початку вересня, коли коренеплід почне стрімко збільшуватися в розмірі, звичайно всі крайні листки зрізують, залишаючи лише ті, що ростуть вертикально вгору.

Збирання коренів. Урожай кореневої селери — одна з останніх радощів дачника, бо прибирають їх пізно, на початку або в середині жовтня. Бульбам селери не страшні навіть перші заморозки, вони витримують зниження температури до -3°С.

Вирощування кореневої селери не таке складне, як здається на перший погляд.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь