Посуха в Китаї: в деяких провінціях оголосили помаранчевий рівень небезпеки

Посуха в Китаї непокоїть місцевих жителів, особливо фермерів. Водосховища пересихають, а посіви гинуть. Багато хто каже, що такого природного лиха не було вже кілька десятиліть.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rai.ua.

«Жарко буде ще як мінімум два місяці. Улітку буде 40 найспекотніших днів літа. Перед цим теж буде дуже спекотно. Цзінань тепер як духовка», – розповідає Лі Вейдун, фермер.

Влада провінції оголосила помаранчевий рівень небезпеки. За прогнозами, цього тижня температура повітря в деяких регіонах Китаю досягне рекордних позначок.

У провінціях Хебей, Хенань та Шаньдун, які вирощують пшеницю, стовпчик термометра може піднятися до 44 градусів Цельсія. Це може побити історичні рекорди червня.

«Цього року (посуха) дуже сильна. Ті, хто має гроші, отримують воду для своїх рослин. Ті, хто не має грошей, отримують менше води або взагалі її не отримують», – каже Ван Цінфу, фермер.

Фермерка Лю із Шаньдуну посадила яблука, персики, волоські горіхи та чорний перець. Але дуже рання й тривала хвиля тепла, що вразила цей регіон, пошкодила близько 90% її насаджень.

«Усе дуже серйозно. Я змалку не пам’ятаю такого. Навіть посуха 60-х була не такою сильною, як цього року. Тоді навесні ще один чи два рази йшов дощ, але цього року жодного дощу не було», – наголошує Лю, фермерка.

Раніше цього місяця місто Цзінань — столиця провінції — оголосило про рекордну спеку, попередивши жителів, що температура в деяких районах перевищить 42 градуси Цельсія.

Водночас міністерство сільського господарства КНР активувало план екстреного реагування на посуху в провінціях Хебей, Шаньсі, Шаньдун та Хенань.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь