“Правила підживлення малини”: Чи потрібно удобрювати малину під час плодоношення і чим

Багато садівників намагаються оновлювати малинник новими сортами, які мають більш високу врожайність та стійкість до хвороб. Однак, щоб ці сорти розкрили свій потенціал, потрібно правильно удобрювати малину. Втім, підняти врожай ягід при правильному підживленні можливо і в старому малиннику, інформує Ukr.Media.

Логічно, що добрива відіграють ключову роль у процесі вирощування малини, забезпечуючи рослині необхідні поживні речовини для зростання, розвитку та врожайності. Правильно підібрані добрива допомагають зміцнити здоров'я рослин і підвищити опір до стресів погоди та хвороб, що знову ж таки позначиться на збиранні ягід.

Але не лише добрива для малини дадуть бажаний ефект. Кількість ягід, що може дати кущ, залежить від кількох факторів, включаючи вік та сорт куща, а також умови вирощування, такі як якість ґрунту, рівень вологості та вплив сонячного світла.

Загалом зрілий кущ малини може приносити від 500 до 900 грамів за сезон. Зібрати майже кіло малини з куща виглядає дуже привабливо, породжуючи ідею збільшити кількість мінеральних добрив, що вносяться під час плодоношення. Коли малина вже всіяна ягодами, що готуються до дозрівання, у садівника-початківця так і сверблять руки, щоб дати кущам додаткову мінеральну підгодівлю. Розкажемо, що треба знати про підживлення малини.

Правила підживлення малини синтетичними продуктами мають на увазі рясне внесення азоту, як тільки ґрунт стає придатним для обробки ранньою весною, і повне припинення постачання азоту до формування ягід. У цей момент рослина має зосередитися на виробництві плодів з тією енергією, яку вона вже накопичила, оскільки доданий азот стимулюватиме зростання листя, а не плодів.

Досвідчені садівники зазвичай ділять весняне внесення добрив на три частини: перше, коли починають з'являтися нові зелені пагони, друге через місяць (зазвичай у травні) і третє внесення через місяць після цього (приблизно наприкінці червня). Комплексні добрива NPK 10-10-10 вносять у борозенку по колу куща на відстані 10 см від стебел, щоб уникнути опіків з розрахунку близько 50 грамів на кущ, зверху можна замульчувати компостом. З 1 липня синтетичні азотні добрива не потрібні. Одноразово можна застосовувати полив під корінь сульфатом калію, розведеним із розрахунку одна столова ложка на три літри води — на момент плодоношення із синтетичних добрив це все.

Зате саморобні підживлення можна застосовувати і під час початку плодоношення, і далі в сезон, регулюючи смак та розмір ягід.

Якщо ви бачите, що листя жовтіє, гілочки стають тонкими, ягоди дрібні, а малина, що називається, засумувала, розведіть дві чайні ложки англійської солі Епсома на три літри і полийте. Це забезпечить постачання сірки та магнію, важливих речовин для якості ягід. До того ж підкислить ґрунт для подальшого застосування кісткового борошна.

За бажання отримати найсолодші ягоди, стане в нагоді кісткове борошно, яке тримає від 12 до 16% фосфору. Але річ у тім, що якщо ґрунт лужний (pH вище 7), фосфор буде в ньому зв'язуватися у форму, недоступну для рослин. Тому спочатку понизьте pH сіллю Епсома до ідеального pH 5,6-6,2, а потім ретельно загортайте кісткове борошно.

Запах кісткового борошна досить сильний і може залучити до саду тварин, наприклад, сусідських собак чи кішок. Вони перекопають землю під малиною в пошуках джерела чарівного аромату, а ви посваритеся з сусідами за своїм недоглядом. Якщо ж змішати в рівних частинах кісткове борошно і ґрунт (на кущ вам потрібно приблизно дві столові ложки) і рівномірно розподіліть у борозенки, закриєте ґрунтом та компостом, запах переб'ється.

Смачні ягоди малини також часто мають високий вміст калію, який можемо видобути із золи. Але перш ніж використовувати деревну золу, краще перевірити ґрунт, щоб переконатися, що її діапазон pH точно нижче 7,5.

Деревна зола дуже багата мікроелементами та вторинними мінералами без додавання азоту, що важливо при плодоношенні малини. І постарайтеся знайти золу берези, вона найкорисніша для ягідних культур, хвойні містять занадто багато смоли. До речі, у березовій золі міститься приблизно 20% кальцію, досить велика кількість, що корисно для міцності плодоніжки та щільності ягід.

Рецепт зольного настою дуже простий: відро засипають на третину золою, заливають окропом, настоюють день-два і поливають під корінь.

Кавову гущу також можете виливати під малиновий кущ, у ній багато калію і вона працює підкислювачем ґрунту.

Однак, не перестарайтеся з кислотністю ґрунту, дотримуйтесь вказаного вище малинового діапазону.

Пам'ятайте, що малину дуже важливо захищати від посухи під час плодоношення. Поливати бажано на рівні землі — ідеально підійде система краплинного зрошення. Збереження листя, квітів і ягід, що розвиваються, сухими допомагає знизити ризик грибних хвороб.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь