Садимо жоржини: секрети квіткового шедевру

Навесні прийнято висаджувати в сад жоржини. Вартість цибулин і бульб жоржин в Україні залежно від сорту стартує від 30 грн за штуку і досягає 300 грн за мікс з трьох бульб жоржин-гігантів, інформує Ukr.Media.

Садівники запевняють, що нічого складного в тому, як правильно посадити жоржини в грунт навесні, немає.

Достатньо виконати кілька простих правил передпосадкової підготовки бульб, і незабаром ці яскраві квіти прикрасять вашу дачу.

Існує три види жоржин – це ранні, середні і пізні. Ранні та середні сорти можна починати пророщувати вже з середини березня, звичайно, не у відкритому грунті, а в контейнерах з землею. Посадка навесні цих квітів спочатку в контейнери дозволяє значно раніше отримати квітучі рослини, ніж якби вони були висаджені відразу в грунт.

Це теплолюбні квіти, тому посадка жоржин у грунт навесні починається не раніше травня. Для середніх і пізніх сортів жоржин пророщування в контейнерах необов'язкове, вони встигнуть зацвісти вчасно у відкритому грунті.

Перед висадкою жоржин слід провести підготовку бульб до посадки. Потрібно очистити їх від зіпсованих частин і розділити на частини великий вузол бульб, викопаний восени. Для посадки в одну лунку залишають дві бульби з паростками. Це дозволить отримати сильну рослина, яка дасть багато бутонів. Якщо ж залишити більшу кількість бульбочок, то вони дадуть багато дрібної порослі, які будуть заважати розвиватися одне одному, тобто, нічого хорошого з цього не вийде. У разі якщо бульба згнила або пошкоджена, її сміливо потрібно викидати, щоб не заразити здорові кореневища. Для цього гострим ножем їх відокремлюють від здорових частин, а решта бульби, які підуть на посадку, замочують на півгодини в слабкому розчині марганцівки.

Як тільки земля прогріється до +10 – +15 градусів, можна приступити до посадки жоржин у грунт. Для цього роблять або канавки і садять в них бульби на однаковій відстані, або – лунки, що більш зручно і не так трудомістко. Відстань між рослинами залежить від сорту – чим більш високорослий кущ, тим вона повинна бути більшою. Для низькорослих сортів слід відступати близько 30 см, а для гігантів 80 см буде в самий раз. Глибина лунки становить близько 10 см, пророслу бульбу не варто сильно заглиблювати в землю. Якщо земля суховата, її слід рясно полити безпосередньо в лунку перед посадкою. Бульби садять горизонтально, щоб рослина наростила потужну кореневу систему.

Після того, як жоржини посаджені, не варто їх надто турбувати. Досить буде прополювати бур'яни і все. Поливати теж немає особливої потреби, адже навесні грунт містить ще достатню кількість вологи. Винятком може бути спекотна погода в травні. Після поливу необхідно рихлити ґрунт над посадками, щоб в нього без праці потрапляв кисень, і не було перешкод для проростання молодої зелені.

Коли сходи досить підростуть, необхідно залишити тільки два найпотужніших паростка і протягом всього періоду вегетації робити пасинкування, щоб отримати великі бутони. Не треба зловживати добривами на початку весни, інакше рослина наростить велику зелену масу, але квітки будуть дрібними.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь