Що робити, якщо часник проріс восени до морозів

Озимий часник завжди висаджують восени, щоб після зими якомога раніше почати збирати його урожай. Однак нинішні зими приходять настільки пізно і такі нестабільні, що часто часник встигає не лише вкоренитися до холодів, але і прорости, інформує Ukr.Media.

Відомо, що часник — культура досить зимостійка. Але навіть попри це, його ніжна верхня частина, що з'явилася на поверхні землі, морозів просто не перенесе і відімре. Звичайно, часник не втратить своєї можливості "викидати" пір'я, але його урожай буде вже зовсім не тим, якого ви чекали. Для того щоб цього не сталося, пророслу ще восени підзимню культуру треба негайно захистити від прийдешніх холодів.

Чому озимий часник зійшов восени

Основна і, зазвичай, єдина причина передчасного проростання озимих культур — довго зберігається тепла погода з плюсовою температурою повітря. В ідеалі посаджений під зиму часник ще до настання постійних морозів повинен встигнути вкоренитися і в такому вигляді перезимувати. Але оскільки останні кілька зим відрізняються аномальною плюсовою температурою, яка служить своєрідним сигналом для активного зростання рослин, деякі культури встигають не лише вкоренитися, але ще і прорости. Для прикладу: такі ж метаморфози можуть статися і з іншими цибулинними рослинами, у тому числі і тими, які не відносяться до овочевих.

Для того, щоб уникнути подібної ситуації в подальшому, надалі висаджуйте озимі культури, орієнтуючись на довгостроковий прогноз погоди, а не на загальноприйняті терміни (хоча і тут можна не вгадати і попросту упустити час). Водночас ситуація з передчасними сходами часнику сама по собі не страшна і легко виправна.

Якщо сходи часнику не перевищують 10 см у висоту, то це не вважається критичним: їх можна сміливо вкривати знову і знову. Якщо ж частина цибулин загине, то навесні на це місце можна висадити ярий часник.

Що робити зі сходами часнику восени

Замульчувати будь-яким підходящим для цього матеріалом. Сіно, солома, перегній, листя, лапник і навіть зрізані підсохлі рослини з квітника — вибір у дачника, як завжди, великий. Для вірності зробіть шар мульчі товщиною 10-15 см, а коли випаде сніг, — не забудьте ще й з його допомогою створити додатковий захисний шар для вашої підзимової культури.

Якщо мульча легка, то захистити її від вітру можна за допомогою плівки, спанбонду або картону. Головне — притиснути її по краях до землі, а для цього використовувати дошки.

Для захисту від проростання деякі досвідчені городники радять висаджувати часник зубками на глибину 10 см, а цілими головками, що мають по 4-5 великих зубків, — на 15 см. Це і вам час заощадить, і культуру від погодних аномалій вбереже.

У будь-якому випадку у підзимових посівів більше позитивних сторін, ніж негативних.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь