Що таке магнітотропізм та вплив магнітного поля на рослини

Ще за часів Радянського Союзу проводилися експерименти, які наочно демонструють значущий вплив магнітних полів на рослини. Мітоз — фундаментальний процес, що відповідає за ріст клітин тканин, протікає активніше або пасивніше при тому чи іншому рівні магнітного впливу, інформує Ukr.Media.

Поле стимулює не тільки рослини в фазі активного росту, але і насіння, яке проростає, так і знаходиться в стані спокою. Оптимальна тривалість разового впливу магніту на насіння перед пророщуванням — близько 5 годин.

У ядрах клітин кількість нуклеїнових кислот стає вищою (при перегляді під мікроскопом вони будуть темніші тих, що не пройшли магнітну «обробку»), швидкість руху цитоплазми помітно зростає. Енергія проростання вища, паростки розвиваються швидше, розсада виростає більш кремезною і здоровою.

Досліди за часів СРСР проводилися і з поливом рослин водою, що пройшла попередню магнітну обробку. Це також призводило до прискорення їх розвитку.

Цікавий факт: експерименти показали, що ізолювання піддослідної рослини за допомогою клітини Фарадея від впливу магнітного поля Землі, веде до уповільнення і погіршення її розвитку (пізніше настає фаза цвітіння, менша зелена маса).

При цьому старатися з магнетизмом також не варто. Надмірно сильні магнітні поля (1000-25000 ерстед) негативно позначаються на розвитку культурних рослин, провокують появу сильних ростових вигинів.

Згинання кореня або стебла в процесі росту під впливом постійного магнітного поля отримало назву «магнітотропізм».

Магнітні поля низької напруженості прискорюють розвиток у першу чергу кореневої системи рослин, стимулюють ростові процеси в цілому.

Коріння, орієнтовані по вектору помірного магнітного поля, розвиваються швидше, особливо, в бік південного магнітного полюса (дане правило справедливе тільки для північної півкулі Землі?).

При цьому реакція різних рослин дещо відрізняється. Так первинний корінець кукурудзи, що розвивається на початковій стадії вкорінення, згинається до південного магнітного полюса, а аналогічний корінець крес-салату — у напрямку до градієнта магнітного поля.

Незважаючи на публікації про магнітотропізм, що з'являються і донині, масового комерційного застосування технологія, побудована на впливі магнітного впливу на рослини, не отримала (зате для людей відповідні прилади давно існують і продаються зі знижками в промислових масштабах).

Тому не поспішайте поки закопувати феритові магніти під яблунею або сливою, краще по-старому забийте іржавий цвях в стовбур плодового дерева сусіда, яке не плодоносить, або хоча б як слід налякати його розмовами про можливе спилювання на зростаючий Місяць.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь