Стартові ціни на пшеницю в Україні зросли через невтішний прогноз врожаю для росії

Не надто сприятливі для озимої пшениці погодні умови в Україні та рф знизять потенціал урожаю та експорту для обох країн. Тому трейдери на початку сезону утримують закупівельні ціни на високому рівні, намагаючись оцінити обсяг та якість нового урожаю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на GrainTrade.

Спека у 30-35°С в Україні та південному заході рф покращить якість пшениці, але зменшить її урожайність. Але якщо в Україні з середи температури знизились, то в рф спека триватиме до кінця тижня. Перші дані по збиранню пшениці в рф свідчать, що урожайність на 0,5-1 т/га нижча, ніж торік.
Агенція MARS прогнозує, що у 2024/25 МР рф збере 82,5 млн т пшениці (93,6 млн т торік), що на 5% поступатиметься середньому 5-річному показнику.

Закупівельні ціни на пшеницю в Україні цього тижня виросли в портах Чорного моря на 2-3 $/т до 192-195 $/т на продовольчу та 175-177 $/т на фуражну пшеницю, тоді як торік в цей час вони складали 150-160 $/т.

Головною причиною підвищення цін є зниження вартості фрахту з чорноморських портів України до рівня, що відповідає ціні фрахту з Румунії та рф, а також зниження вартості страхування ризиків входу в порти України на тлі активних дій ЗСУ проти чорноморського флоту рф, який повністю вийшов з Криму.

У 2023/24 МР Україна збільшила експорт пшениці у порівнянні з попереднім сезоном на 8,8% до18,4 млн т (хоча USDA у червні оцінив його у 17,5 млн т), але у 2024/25 МР зменшить його до 14-15 млн т на тлі скорочення початкових запасів та урожаю до 3-річного мінімуму.

Активне збирання озимої пшениці та покращення стану посівів ярої пшениці у США тисне на біржові котирування. За даними NASS USDA, на 30 червня озима пшениця у США зібрана на 54% площ (33% торік), а кількість посівів ярої пшениці у доброму або відмінному стані виросла на 1% до 72% (48% торік). При цьому у США стартові ціни на озиму пшеницю на 13-35%, а на яру – на 28% нижче, ніж торік.

Країни-імпортери збільшать виробництво пшениці у 2024/25 МР, що зменшить попит на неї на початку сезону. Проте після оцінки урожаю у країнах Причорномор’я попит на пшеницю знову виросте. Іран вже заявив, що не експортуватиме пшеницю у поточному сезоні. А Пакистан (за оцінками FAS USDA) цьогоріч збере рекордні 31,4 млн т пшениці, що на 11% перевищить торішній урожай.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь