Світове виробництво жита скорочується третій рік поспіль

2023 році урожай також переважно знизився. Виключенням став Європейський Союз, де відбулось збільшення як площі жита, так і врожайності у Німеччині, Польщі, Естонії та Фінляндії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці KWS UKRAINE.

Незначне зростання жита мали у Білорусі. Помітно скоротився урожай жита в росії, яка посідає друге місце у світі серед виробників. За оцінками аналітиків, урожай там скоротився на 7% до 1,85 млн т, причому майже 60% складає жито фуражної якості.

Слід зазначити, що всередині ЄС ціни на жито у цьому сезоні помітно нижчі за минулорічні.

Наприклад, станом на першу декаду грудня ціна жита у Польщі складала 148 Євро/т, що на 42% нижче ніж минулоріч. Подібна ситуація спостерігається і у Німеччині та країнах Балтії. Пропозиція зерна достатня для задоволення потреб внутрішнього ринку. Але найнижча ціна спостерігається в росії, де конкуренцію місцевій переробці складає також борошно з Білорусі. 

Минулого сезону Україна експортувала 18 тис  тонн жита до європейських країн, зокрема Польщі, Іспанії, Словаччини, Німеччини. На початку поточного сезону експорт нашого жита майже не відбувається: за 5 минулих місяців ми експортували лише 0,8 тис. т до Німеччини та Польщі.

Основними причинами скорочення виступають малопривабливі ціни та страйки на кордонах.

Перспективи для поставок українського жита до Європи все ж є. З початку сезону і до середини грудня ЄС скоротили імпорт на 15% порівняно з минулорічним до 41тис.т. Основним покупцем є Іспанія, а основним постачальником – росія. У ЄС існує деяка ніша для імпорту жита. Поставки до Іспанії привабливіші саме морем. Якщо морський коридор працюватиме стабільно, а більшість сухопутних кордонів будуть розблоковані, українське жито матиме можливість наростити свою присутність на європейському ринку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь