ТОП-10 декоративних чагарників, здатних перетворити сад у райський куточок

Є серед них такі, які розцвітають разом з первоцвітами. А є і ті, що виділяють п'янкий аромат і дарують насолоду теплими літніми вечорами. З допомогою чагарників можна розставляти акценти. Чудові вони в живих огорожах і зонах відпочинку. Місце для них знайдеться у вхідної хвіртки і в палісадниках. Головне вибрати чагарники, які будуть радувати своїм цвітінням щорічно. Важливо, щоб квітучі рослини не потребували акліматизації, тоді милуватися їх красою можна буде нескінченно, і все це при мінімальному догляді. Ось вони, 10 найкращих чагарників, здатних стати гідною прикрасою для саду, інформує Ukr.Media.

Форзиція

Цей декоративний чагарник радує оточуючих своїм кольором в березні-квітні. Яскраво-жовті квіти з'являються задовго до листя. Останні радують око восени, коли набувають багрового забарвлення. Залежно від сорту форзиція може бути як низькорослою, так і високорослою.

Шипшина

Починає радувати рясним цвітом у травні. Виділяючи ніжний запах квіти можуть мати забарвлення від білого і ніжно-рожевого до темно – малинового з фіолетовим відтінком. Плоди шипшини крім декоративної складової володіють лікувальними властивостями.

Гортензія

Вологолюбні рослини з дрібними квітками, зібраними у величезні шапки. Радує пишним цвітінням з липня по вересень. Види і забарвлення відрізняються особливою різноманітністю.

Жимолость

Декоративний плодоносний кущ, довжина батогів якого може досягати 6 метрів. Чудово виглядає в арках і живоплотах.

Верес

Низькорослі вічнозелені кущі буквально стеляться по землі. Чагарник є медоносом. Рясно цвіте з липня по вересень.

Жасмин садовий або чубушник

Білі квіти з чарівним насиченим ароматом радують оточуючих з перших днів літа до середини липня. Бузок невибагливий, добре почуває себе при будь-якому освітленні.

Рододендрон

Вологолюбна рослина, що віддає перевагу перебуванню в тіні. Не всі сорти добре переносять морози. Щоб кущі краще адаптувалися, висаджувати їх в середніх широтах рекомендують у весняний період.

Калина

Бездоганне поєднання краси і користі. Цвіте калина в травні — червні. Пишні білі шапки є гідною прикрасою. В осінній період радує око кетягами червоних ягід, що володіють цілющими властивостями.

Спірея

Біла піна квітів — ось що є відмінною особливістю спіреї. Крона куща добре формується. Сорти відрізняються різними періодами цвітіння. Умовно їх можна поділити на весняно – і літо – квітучі.

Бузок

Красуня-бузок цвіте в другій половині весни і відрізняється різноманітністю забарвлень. Складаються з безлічі дрібних квітів китиці бузку виділяють ніжний аромат. Білі, рожеві, темно-бузкові вони чудово вписуються в обстановку і є особливою прикрасою ділянки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь