USAID виділяє $60 млн на підтримку українського агросектору під час війни

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділить майже $60 млн на впровадження нової програми, яка отримала назву Harvest ( «Урожай»). Вона допоможе пом’якшити вплив російської воєнної агресії на сільськогосподарське виробництво в Україні та прискорити економічне відновлення країни.

Як говориться у повідомленні USAID, після прийняття Додаткового закону про національну безпеку США також нададуть щонайменше $1,4 млрд додаткового фінансування для підтримки економічного відновлення України.

Заступниця адміністратора USAID Ізобель Коулмен зазначила, що програма має на меті допомогти українським аграріям підвищити ефективність виробництва, зробити його стійкішим і більш конкурентоспроможним під час війни, а також закласти основу для довготривалого сталого розвитку українського агросектору.

«У межах Harvest USAID сприятиме створенню в Україні такого регуляторного та бізнес-середовища, яке розкриє потенціал для інновацій та допоможе залучити ресурси приватного бізнесу, аби допомогти українським агровиробникам і далі годувати свою країну та багато інших країн світу», — зазначили в агентстві. 

Програма Harvest стане одним із елементів створеної USAID унікальної «Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні» (AGRI-Україна). З липня 2022 року USAID вклало у неї ресурси обсягом понад $350 млн та залучило ще більш як $370 млн з боку приватних партнерів та інших донорів, пропонуючи модель дієвої співпраці з приватним бізнесом. Підтримка AGRI-Україна охоплює вже понад 32% зареєстрованих в Україні агровиробників, які отримують насіння, добрива, засоби захисту рослин, можливості для зберігання врожаю, доступ до фінансових ресурсів та інші послуги.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь