В найближчі місяці Україна може налагодити агроекспорт на довоєнному рівні

Повідомляється, що нещодавно Чорним морем пройшло судно, яке було заблоковане в Одесі ще з початку повномасштабного вторгнення РФ. Тепер в Україні розглядають шлях експорту агропродукції, який у Вашингтоні назвали життєздатним.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на focus.

Вашингтон бачить «життєздатні» маршрути для транспортування зерна з території України після виходу країни-агресорки РФ з зернової угоди та обстрілів портів.

«Я думаю, що ми бачимо життєздатні маршрути через територіальні води та сушу України, і ми прагнемо протягом наступних кількох місяців повернутися до середнього експорту з України на довоєнному рівні», – заявив керівник Управління координації санкцій Державного департаменту США Джеймс О’Брайен.

Після повномасштабного вторгнення ЗС РФ експорт зерна здійснювався за зерновою угодою, однією зі сторін якої була Росія. Нещодавно країна-агресорка вийшла з домовленостей та здійснила атаки на українські порти, знищивши підготовлене для вивезення зерно.

Однак, як зазначають у ЗМІ, нині Україна розглядає можливість експортувати зерно через чорноморський коридор, адже минулого тижня там успішно пройшли вантажні кораблі.

РФ заблокувала порти ще у 2022 році та погрожувала розглядати судна як військові цілі, але нещодавно маршрут «гуманітарним коридором» пройшов контейнеровоз під прапором Гонконгу. Він застряг в Одеському порту ще на початку повномасштабної війни, і зміг вийти минулого тижня, не зазнавши обстрілу. Зазначений шлях пролягає через західне узбережжя моря поблизу Румунії та Болгарії.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь