В уряді очікують, що ВВП України цьогоріч зросте на 4,6%

Українська економіка, попри війну, 2024 року зросте приблизно на 4,6%, хоча російські ракетні обстріли можуть погіршити цей показник.

Такий прогноз під час інвестиційного форуму зробила міністр економіки Юлія Свириденко, передає «Укрінформ». 

Урядовиця нагадала, що після масштабного падіння економіки — майже на 30% у 2022 році — торік почалося зростання, яке становило щонайменше 5,3%.

«Очікуємо, що цього року економіка продовжить відновлення — принаймні на 4,5-4,6%. Звичайно, показники можуть бути гіршими через ракетні обстріли, насамперед української енергетичної інфраструктури, але наш базовий прогноз поки що на рівні 4,6%», — розповіла Свириденко.

За її словами, забезпечити таке зростання допоможе передовсім розвиток вітчизняного ВПК. У Мінекономіки підрахували: локалізація половини бюджету, виділеного на закупівлю озброєнь, і створення спільних виробництв з іноземними компаніями в нашій країні забезпечать додатковий приріст ВВП щонайменше на 3,6%.

Другим драйвером економічного зростання Свириденко назвала розвиток експорту і вдосконалення транспортних коридорів. Ідеться, зокрема, про поширення дії морського коридору не лише на аграрну, а й на інші види експортної продукції, зокрема металургійну, а також товари з високою доданою вартістю.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь