Ваші квіти не виживуть: 3 міфи про догляд за кімнатними рослинами взимку

Існує чимало міфів про догляд за рослинами взимку. Спробуймо розвінчати три найпопулярніші, інформує Ukr.Media.

Взимку рослини не підживлюють

Насправді є низка кімнатних квітів, які взимку не впадають у сплячку, а продовжують активний ріст і навіть починають цвісти. Їм не потрібен період спокою. До цієї групи входять, наприклад, азалії, декабристи, цибулинні.

Взимку рослини не пересаджують

Є ситуації, коли без пересадки не обійтися. Наприклад, ви купили рослину, принесли її додому і хочете витягти з транспортувального ґрунту. Робіть це сміливо, не звертаючи уваги на пору року.
Взимку не можна пересаджувати тільки ті рослини, які перебувають у спокої, а також ослаблені, хворі, з пожовклим листям — вони довго приживатимуться і можуть взагалі загинути.
В екстрених випадках пересаджувати можна будь-які рослини. Виявивши в ґрунті шкідників або запідозривши, що коріння почало гнити, витягайте квітку з горщика і проводьте рятувальні роботи, не звертаючи уваги на пору року.
Якщо рослина взимку перебуває у фазі вегетації — нарощує листя, викидає нові гілочки — турбуватися нема про що. Пересаджуйте, щойно помітите, що їй стало тісно в старому горщику.

Взимку поливають менше, ніж улітку

Ця порада більше актуальна в ту пору року, коли ще не працює опалення.
Взимку у квартирах вмикають опалення. У кімнатах тепло, вода в горщиках просихає так само швидко, як у літню спеку.
Особливо інтенсивно йде випаровування на південних підвіконнях у сонячний день. Але на північно-західних і східних вікнах вода випаровується повільніше, ніж на південних, тож узимку квіти там доводиться поливати справді рідше, ніж улітку.
Рослини в глибині кімнати, на стінах, на стелажах взимку споживають воду так само, як влітку. Їх поливають цілий рік з однаковою періодичністю.

Скільки потрібно світла?

Найдефіцитніший компонент зимового догляду — світло. Саме через його нестачу найчастіше квіти гинуть. Світло потрібне для фотосинтезу. Якщо його не вистачає, рослини починають голодувати. Мінеральні та органічні підживлення в таких випадках не рятують становище.
Взимку день стає дуже коротким, і рослини починають животіти на голодному пайку. Вони можуть зовсім зачахнути й загинути. Щоб цього не сталося, потрібне підсвічування електричними фітолампами. Його досить вмикати на кілька годин на день — і зелені вихованці будуть врятовані.
Підсвічувати потрібно рослини, які вегетують. Ті, які взимку перебувають у спокої, додаткового світла не потребують.
Кімнатні рослини діляться на дві групи: ті, що впадають взимку в спокій, і ті, що продовжують вегетацію.
Для першої групи діють класичні правила зимового догляду — скорочення поливу і підживлення, заборона на пересадку.
Для другої групи нічого не змінюється. Її поливають і підживлюють так само, як і влітку, а за необхідності пересаджують. У найтемніші місяці року їм потрібне електричне досвідчування. Багато кімнатних рослин належать до другої групи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь