Вбивці розсади: речовини, які ніколи не треба додавати в ґрунтосуміш

Дачники, які бажають отримати здоровий урожай, нерідко вдаються до різних лайфхаків. Зокрема, іноді городники намагаються поліпшити покупний ґрунт для розсади, додавши в нього деякі речовини самостійно. Які засоби для цієї мети не підходять, розповіли агрономи, інформує Ukr.Media.

Як зазначили фахівці, у деяких випадках слід відмовитися від додавання в ґрунт деревної золи.

Не знаючи реальну кислотність вашого ґрунту і неправильно розрахувавши дозу, ви можете переборщити із золою, через що доступність поживних речовин для рослин знизиться. Крім того, культури можуть отримати токсичну дозу лугу, після чого вони будуть дуже погано рости. Додавання золи в городі — зовсім інша історія. Рослини перебувають у великому об'ємі ґрунту, і якісь перебільшення можуть бути простимі. Коли йдеться про маленький стаканчик, ситуація інша. Тому до додавання попелу в ґрунт для розсади потрібно ставитися дуже обережно, пояснили експерти.

Також біологи не радять додавати в ґрунт біогумус.

Це чудовий концентрат поживних речовин, але може сформувати в рослин синдром, який називається "ледаче коріння". Коли у культур забагато живлення, вони перестають самостійно нарощувати кореневу систему, стають ледачими. Згодом при висадці на постійне місце рослини страждають від нестачі живлення, слабко ростуть, погано засвоюють воду. Тому нестачу поживних речовин у ґрунті краще компенсувати рідкими підживленнями.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь