Вирощування тепличних томатів наразі є привабливим для інвесторів, – експерт

Після повномасштабного вторгнення росії, масової міграції населення, окупації основних виробничих регіонів тепличного овочівництва, руйнування тепличних господарств частка імпортних тепличних овочів на українському ринку по певним продуктам досягнула 50%, що також відобразилося на цінах. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

В 2023-2024 рр. частка імпорту почала зменшуватися, але в сегменті помідорів ця тенденція відчувалася найменше. Це робить вирощування культури привабливим для інвесторів, розповів під час практичного форуму «Інтенсивне овочівництво: заробити на теплиці» Євген Кузін, аналітик плодоовочевого ринку.

Експерт зазначив, що імпорт тепличних овочів у 2021-2023 роках складав 166-172 тис. тонн щорічно, на $142-186 млн щорічно. 60% імпортних овочів складають помідори, яких завозять близько 100 тис. тонн на рік. 85% відсотків з них імпортують з Туреччини.

За три роки в сегменті тепличних томатів поки що суттєвого імпортозаміщення не відчувається, що і відображається на цінах. За певними винятками у серпні та першій половині вересня тепличний помідор досі продається в Україні за рекордно високими цінами.

«За січень-травень 2024 року середня ціна тепличних помідорів в Україні на 60% вища, ніж середня за цей же період у три передвоєнні роки», — зазначив Євген Кузін.

Такі високі ціни на тепличні томати є привабливими для інвестицій, проте інвесторам одночасно варто зважати й на постійне зростання вартості витратних частин у виробництві тепличної продукції.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь