Високорослі чи низькорослі помідори: які томати найкраще посадити

Серед городників є шанувальники і у високорослих, і у низькорослих томатів. Тим часом кожен різновид має свої переваги та недоліки. Фахівці допомогли розібратися в цьому питанні, інформує Ukr.Media.

Плюси високорослих томатів

Вони мають розтягнутий період плодоношення, здатні зав'язувати великі та м'ясисті плоди, мають високі показники врожайності.

Серед недоліків можна виділити: необхідність формувати, пасинкувати та підв'язувати кущі, при вирощуванні в теплиці з низькими стелями рослини слід прищипувати або спрямовувати стебло по горизонталі, через пізні строки дозрівання томати потрібно захищати від хвороб, особливо фітофторозу, і шкідників.

Аргументи за посадку низькорослих сортів

Їх можна розміщувати досить густо, оскільки їм потрібна менша площа живлення, ніж високорослим, немає обмежень за висотою теплиці, вони підходять для вирощування на балконі або підвіконні, у них ранні терміни дозрівання — кущі не формують об'ємну зелену масу, а всі сили кидають на утворення плодів. Завдяки ранньостиглості встигають визріти у відкритому ґрунті і в північних регіонах. Ну і з маленькими рослинами набагато простіше працювати, вони не потребують підв'язки, а багато хто — і пасинкування.

Недоліки: потрібно стежити, щоб томати в нижній частині куща не торкалися землі, а якщо сорт високоврожайний, рослину все-таки доведеться підв'язати, інакше вона може не витримати ваги плодів.

Таким чином, доцільно садити обидва різновиди, кажуть фахівці. Низькорослі томати дадуть ранній рясний урожай без особливого догляду навіть у відкритому ґрунті. Частину таких помідорів можна пустити на заготовки. А високорослі, посаджені в теплиці, приноситимуть плоди до пізньої осені. За вмілої комбінації сортів ви не залишитеся без врожаю за будь-яких умов.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь