Врахуйте ці нюанси, щоб максимально підвищити ефективність теплиці

Установити теплицю — це лише пів справи. Потрібно ще врахувати деякі нюанси, щоб віддача від захищеного ґрунту була максимальною, інформує Ukr.Media.

1. У першу чергу треба правильно розташувати теплицю. Вона повинна бути на відкритій рівній площі, щоб приймала максимум сонця і ніколи не затінювалася. Розташування зі сходу на захід дозволить максимально використовувати сонячне світло протягом усього дня.

2. Теплицю треба мити не лише зовні, але і зсередини. Це дуже важливо, особливо на початку сезону і восени, коли температура падає. Ось тоді теплиці і намивають, щоб забезпечити рослини і теплом, і повноцінним світлом. Для миття використовуйте теплу воду і м'яку тканину: жорстка може пошкодити полікарбонат. А на теплиці зі скла можна використовувати будь-які ганчірки і всілякі мийні засоби — їх не так просто пошкодити.

3. Найкраще в теплиці зробити високі гряди. Доглядати за ними простіше, вони швидше прогріваються, рослини можна висаджувати раніше… а ще можна зарядити побільше органіки, вона почне горіти і додатково зігріє ґрунт, не кажучи вже про вуглекислоту, яка для рослин вкрай корисна.

4. Захистіть краї пластика спеціальним профілем або хоча б силіконом. Це захистить їх від руйнування, дозволить запобігти проникненню всередину вологи і захистить краї від цвітіння водоростей.

5. У спекотні дні використовуйте затінення. Найпростіше натягнути на теплицю затінює сітку, працює вона прекрасно, при необхідності її можна швидко зібрати на один торець теплиці. Але якщо не хочете її купувати, то можна по-старому обприскати теплицю розчином вапна. Коли жаркий період пройде, її можна буде змити. Тому самі вибирайте, що вам ближче — раз натягнути сітку чи щороку в спеку наносити розчин вапна, а восени його змивати.

6. Під час використання затінюючих засобів погода в теплиці в 40-градусну спеку — як у похмурий день.

7. Рано навесні ґрунт у теплиці додатково укрийте прозорою або чорною плівкою. Під нею ґрунт швидше прогрівається, та й заощадити вологу це дозволить. Чорна плівка дозволяє обійтися без прополок. Але коли теплиця як слід прогріється, плівку треба буде прибрати.

8. Установіть стелажі, вони дозволять у кілька разів збільшити корисну площу теплиць. Багато культур добре ростуть на другому і третьому ярусі. Навесні на стелажі можна встановлювати ще не висаджену розсаду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь