Всихання газону: чому жовтіє трава і як цим боротися

Газон може почати всихати задовго до осіннього сезону. На галявині з'являються окремі плями пожовклої трави або ж вся ділянка стає пожовклою, інформує Ukr.Media.

Ще вчора газон був свіжим і пружним, а сьогодні стоять сухі стебла, місцями видно земля, а іноді навіть з'являється неприємний запах. Не варто пускати ситуацію на самоплив, адже ваші зусилля можуть пропасти даром, і газон продовжить втрачати декоративний вигляд! Щоб цього не сталося, ознайомтеся з основними причинами занепаду газонної трави, а ми розповімо, як повернути їй первозданний вигляд.

Причина 1. Нестача вологи

Перша і головна причина всихання газону — недостатня кількість вологи. При відсутності дощів спекотне літнє сонце може повністю випалити траву. Постраждати вона може і навесні, якщо бракує опадів. Вирішити проблему досить просто: піклуйтеся про газон, як і про інші рослини. Регулярно поливайте не менше 1 раз на 3-5 днів (залежно від погоди). Вимірюйте палицею глибину, наскільки просохла земля, і не допускайте зайвої посухи.

Якщо немає часу на полив газону або ви буваєте на дачі тільки на вихідних, віддайте перевагу посухостійким рослинам.

Причина 2. Несвоєчасне скошування газону

У зарослому газоні часто застоюється волога, що сприяє розвитку хвороб та інфекцій. Відрослі стебла рослин вимагають більшої кількості поживних речовин, яку вони через специфічну щільність посадки отримати не можуть, тому трава починає жовтіти і сохнути.

Щоб уникнути цього, в літній період рекомендується скошувати траву через кожні 4-5 днів. Навіть якщо на перший погляд у газону немає ніяких передумов до висихання, профілактична стрижка просто необхідна. Якщо ж ви вже пропустили строки стрижки, і галявина почала засихати — прокосіть газон в три прийоми: спочатку приберіть висоту на чверть, під час другої косовиці — на 50%, втретє — до необхідної висоти (3-5 см).

Причина 3. Повстяна пробка на газоні

Газон може пожовтіти з залишків скошеної трави або частинок відмерлих рослин. Неприбрані вчасно, вони утворюють так звану "повстяну пробку" — забивають щільним килимом верхній шар землі, ускладнюючи тим самим доступ кисню до коренів рослин. Це і призводить до надмірного перезволоження газону, його загнивання і випрівання. Тому після стрижки газону, постарайтеся ретельно вичісувати скошені частинки граблями.

Причина 4. Ураження газонної трави борошнистою росою

Іноді всихання газону є наслідком ураження яким-небудь захворюванням або інфекцією. Найпоширеніше з них — борошниста роса. Спочатку рослини покриваються білим нальотом, а через деякий час гинуть. Причиною поразки може стати надлишок азотних добрив. В цьому випадку слід виключити їх з підгодівлі і обробити галявину фунгіцидом або 1%-вою бордоською рідиною. Потім віяловими граблями слід дуже ретельно прибрати уражену траву. Наприкінці осені обробіть газон ще раз і скосіть траву. Навесні внесіть комплексні мінеральні добрива (без азоту).

Причина 5. Поява на газоні іржі

Ще одне захворювання, яке веде до усихання трави — іржа. Вона виникає внаслідок слабкої освітленості газону або нестачі мінеральних компонентів в ґрунті. Щоб впоратися з проблемою, можна використовувати такі добрива, як Нітрофоска або Карбамід.

Добрива потрібно вносити на підстриженому, прочесаному і добре зволоженому газоні. Через два дні після мінералізації скосіть газон.

Причина 6. Недостатня аерація газону

Через щільність переплетеного корінням ґрунту газонні рослини відчувають дефіцит кисню. Коріння, які не отримують достатньо повітря, не постачають повноцінного харчування стеблам, як результат — висихання газону. Для запобігання подібного слід проводити аерацію. Суть її полягає в проколюванні ґрунту.

Зробити це можна звичайними городніми вилами, проколюючи ділянку на глибину зубів і злегка розгойдуючи вила. Проколи роблять там, де найчастіше збирається волога або відзначено найбільш сильне всихання. Для профілактики аерацію проводять один раз на рік. Але якщо газон всихає часто, то робити це слід частіше — два-три рази на рік.

Причина 7. Нестача поживних речовин у ґрунті

Відсутність регулярної підгодівлі не кращим чином позначається на зовнішньому вигляді газону. Він починає сохнути, через час плями пожухлої трави зливаються. Найчастіше в такій ситуації рятує підживлення азотними добривами, наприклад, аміачною селітрою з розрахунку 5-10 г на 1 кв. м. Перед процедурою траву ретельно полийте. Навіть повністю висохлий газон може ожити всього через тиждень після такого підживлення. А щоб надалі не стикатися з пожовтінням трави, прочитайте статтю про те, чим краще підгодовувати газон протягом усього сезону.

Причина 8. Пошкодження газонної трави тваринами

Часто трава починає жовтіти через пошкодження кореневої системи, які їй наносять дикі і домашні тварини. Грайливі собаки, які хочуть закопати на газоні кісточку, кішки, що полюють на мишей, а також кроти, землерийки і капустянки можуть стати причиною всихання газону. Тому якщо у вас є вихованці, не пускайте їх на траву, а для диких шкідників приготуйте пастки-приманки.

Причина 9. Частий механічний вплив

Ви часто відпочиваєте на газоні всією сім'єю? Розкладаєте на траві кошики, лежаки, покривала, граєте в бадмінтон? Тоді будьте готові, що колись на місці рівномірного зеленого покриття з'являться витоптані лисини з пожовклою травою. Занадто часті ігри і пікніки не підходять для декоративних газонів, тому або відведіть для відпочинку окремий майданчик або висадіть більш стійкі трави.

Щоб оживити газон, полийте його і не ходіть по ньому, поки він не відновиться. На повністю витоптаних ділянках траву доведеться наново посіяти.

Причина 10. Порушення норми посіву при закладці газону

Така проблема зустрічається рідко, але все ж трапляється. Якщо при посіві ви перевищили норму насіння на 1 кв. м, рослини почнуть рости занадто густо, їх коренева система ослабне. Не рідкісним є і випрівання рослин під занадто густим трав'янистим покривом. Не дивно, що в таких умовах газон сохне і жовтіє!

Змінити ситуацію в кращу сторону допоможе ручне або автоматичне проріджування. Останній варіант дорожчий, зате заощадить немало часу.

При посіві недостатньої кількості насіння (менше, ніж рекомендує виробник на 1 кв. м), траву можуть витіснити бур'яни, тому перед роботою ознайомтеся з інструкцією до насіння.

Причина 11. Вимерзання газонної трави взимку

Часто від такої проблеми страждає молодий газон, який особливо схильний до перепадів температур. Для профілактики потрібно навесні розбивати крижану кірку, яка не дає рослинам дихати, і розрівнювати сніг. Якщо газон вже постраждав, після танення снігу слід прибрати сміття з ділянки і розпушити ґрунт з допомогою скарифікатора — електричного або механічного пристрою, який очистить газон від сухої трави і збагатить ґрунт киснем.

Причина 12. Пролиті хімікати

Якщо весь газон має здоровий вигляд, а з краю з'явилася підозріла суха пляма, пригадайте, чи не робили ви на цій ділянці хімічний розчин для підгодівлі рослин. Річ у тому, що випадково пролиті концентровані хімікати здатні випалити траву, і на її відновлення знадобиться чимало часу.

Визначте на дачі окрему ділянку для приготування препаратів. А якщо все ж пролили рідину на газон, акуратно змийте її великою кількістю води. Щоб відновити сухі плями на газоні, приберіть мертву траву, ретельно полийте ділянку і посійте нові насіння.

Щоб ваш газон був у повному порядку і радував густим, рівним, пружним покривом, доглядайте за ним за всіма правилами. Сподіваємося, ви знайшли причину, чому всихає газон, та приймете правильні заходи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь