Україна зацікавлена співпрацювати з ЄС щодо обміну досвідом у сфері насінництва та селекції, – Тарас Висоцький

Застосування європейських і вітчизняних технологій в Україні покращила сьогодні врожайність у кілька разів, в порівнянні з минулими десятиріччями, повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час робочої зустрічі з представниками Насіннєвої асоціації України та Німецької асоціації селекціонерів рослин.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Під час наради учасники обговорили питання використання фермерами насіння для власних потреб, реєстрацію сортів для охорони майнових прав, гармонізацію нормативно-правових актів у сфері сертифікації насіння до норм ЄС, використання насіння сортів, що містять ГМО компонент.

За словами виконуючого обов’язки Міністра, Україна зацікавлена в двосторонній співпраці з ЄС і Німеччиною зокрема щодо обміну передовим досвідом у сфері насінництва та селекції. Також важливо в цьому процесі повністю гармонізувати українське законодавство до вимог ЄС.

«Україні як кандидату в члени ЄС важливо максимально адаптувати законодавство і його практичне застосування до європейських норм, в тому числі у сфері насінництва та селекції. Ми зацікавлені, щоб імплементувати рішення ЄС, які б допомогли досягнути стовідсоткової простежуваності сортів насіння для захисту інтелектуальних прав власності. Тому будемо раді почути пропозиції від німецьких  колег», – зазначив Тарас Висоцький.

Виконуючий обов’язки Міністра додав, що Верховна Рада України ухвалила в 2023 році Закон «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку ГМО і продукції», який відповідає європейським вимогам. Наразі Мінагрополітики розробляє відповідні підзаконні нормативні акти, які будуть оприлюднені для громадського обговорення. Крім того,  в положеннях документу чітко зазначено, що з моменту вступу  України в ЄС, можна використовувати насіння з вмістом ГМО, яке зареєстровано в Євросоюзі.

Тарас Висоцький також зазначив, що Україна – велика держава із значним спектром природно-кліматичних зон і різними умовами вирощування сільськогосподарських культур. Ці особливості треба враховувати у розвитку насінництва і селекції. Адже фермери очікують від держави інформування і рекомендацій щодо розвитку сільського господарства та ефективного використання сортів насіння. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь