Україна збільшила експорт заморожених овочів

За інформацією аналітиків, Україна у 2024 році продовжує дуже активно нарощувати експорт овочів глибокого заморожування. Зокрема, за перший квартал 2024 року експорт заморожених овочів з України збільшився більш ніж удвічі порівняно з тим же періодом минулого року і досяг 2,2 тис. тонн, принісши понад $2,7 млн. доларів експортної виручки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Основними експортними товарами були заморожені цвітна капуста, броколі та цукрова кукурудза. А головними покупцями заморожених овочів з України виступали Німеччина, Ізраїль, Бельгія, Італія, Польща, Франція та Румунія. При цьому Ізраїль здебільшого імпортував із України цукрову кукурудзу у замороженому вигляді.

«Зростання експорту овочевої заморозки, хоча це може здатися багатьом дивним, є прямим наслідком бурхливого розвитку вирощування ягід в Україні. Після того, як в Україні різко зросло виробництво малини, інвестори почали вкладати кошти в нові підприємства із заморожування цієї ягоди. Однак для більш ефективного використання обладнання, потужностей зі зберігання замороженої продукції та маркетингу, багато хто почав розширювати асортимент продукції, поступово включаючи в нього інші ягоди, фрукти і навіть овочі. Це дозволяє вже кілька років поспіль підвищувати обсяги експорту заморожених овочів», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

При цьому він зазначає, що Україна перебуває лише на початку шляху розвитку цієї галузі.

«Слід зазначити, що поки що Україна все-таки більше імпортує, ніж експортує заморожені овочі, тому актуальним стає питання як підвищення якості продукції, так і подальшого розширення асортименту. Основні недоробки в Україні в сегменті заморожування солодкого перцю, овочевих сумішей та зелені», – додає Андрій Ярмак.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь