У 2023 році Україна вперше увійшла до числа найбільших постачальників замороженої малини на ринок Канади, збільшивши поставки в півтора раза порівняно з 2022 роком. Це дало змогу Україні посісти шосте місце в рейтингу найбільших експортерів цієї ягоди на ринок Канади, поступаючись лише Чилі, Сербії, США, Мексиці та Китаю.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.
При цьому потрібно зазначити, що Україна вже в 4,5 раза випереджає свого сусіда, Польщу, за обсягом поставок замороженої малини на цей важливий ринок. До речі, Польща 2023 року знизила експорт цих ягід до Канади більш ніж удвічі. Також Україна в рейтингу постачальників замороженої малини випереджає на ринку Канади таких великих гравців, як Марокко та Франція, хоча ще 2022 року Марокко експортувало більше малини до Канади, ніж Україна.
«Однією з головних проблем України при експорті замороженої малини є низька вартість продукції. З огляду на наявність по сусідству такого великого експортера замороженої малини як Польща, багато українських заморозчиків, по суті, виконували функцію заготівлі сировини для них. При цьому Польща, допрацьовуючи українську продукцію, заробляла додатково, за моїми приблизними оцінками, тільки на українській малині від $50 до $80 млн доларів США на рік. Однак зараз, вочевидь, Україна вже має і достатні обсяги, і досвід вирощування продукції високої якості, щоб зробити наступний крок і почати самостійно інвестувати в доопрацювання, пакування та маркетинг замороженої продукції без посередництва Польщі, залишаючи додану вартість у себе», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Очевидно, що процес зниження залежності від експорту до Польщі вже почався. За останні роки Україна нарощувала поставки малини до Канади швидше за всі інші країни-лідери. Щорічно експорт малини з України до Канади зростав, за даними торгової статистики Канади, в середньому на 57,7%.
Для порівняння, щорічні поставки замороженої малини з Чилі до Канади знижувалися на 6,4% на рік, а з Сербії – на 18,1% на рік.
Джерело: propozitsiya.com