Зливи та посуха загрожують врожайності у Чорноморському регіоні та США

Посуха в Чорноморському регіоні може знизити врожаї соняшнику та кукурудзи, тоді як сильні дощі у США після майже рекордних температур загрожують пошкодити посіви. Це може призвести до зменшення світових запасів та підвищення цін на агропродукцію.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

«Прогноз погоди для Чорноморського регіону викликає велике занепокоєння», – зазначив метеоролог компанії Maxar Кріс Гайд. За його словами, в липні та серпні очікується суха погода та нижча за норму кількість опадів, що може негативно вплинути на врожаї кукурудзи та соняшнику.

Рекордні температури в основних регіонах вирощування сільгоспкультур світу затримали посівну кампанію та пошкодили рослини. Росія, Китай, Індія та частини США страждають від екстремальної спеки та недостатньої кількості опадів.

У травні ціни на пшеницю зросли до 10-місячного максимуму через несприятливі погодні умови, які знизили врожаї в Росії, найбільшому експортері пшениці.

Гарячі погодні умови в південній Росії негативно вплинуть на врожаї через нестачу вологи в ґрунті. Метеорологи очікують нижчі за норму опади та спеку в Уралі, Західному Сибіру та Забайкаллі.

Південна та східна Україна також постраждали від спеки та посухи. За даними державного метеорологічного центру, кількість опадів у період з 1 травня по 10 червня становила лише 20-50% від норми. Це ускладнило розвиток озимих та ярих культур у частинах Харківської та Донецької областей. 

«Травень в Україні був одним із найсухіших за останні 30 років”, – повідомили державні синоптики.

А у північних регіонах, зокрема на Житомирщині, град пошкодив посіви кукурудзи, сої та соняшнику.

У США, одному з провідних експортерів продовольства, спека охопила східне узбережжя, змусивши уряд знизити оцінку якості кукурудзи та сої. Надмірні дощі на Середньому Заході та прогнози на ще більше опадів викликають побоювання щодо можливих повеней.

«На Середньому Заході зараз проблема не стільки в спеці, скільки у надмірних дощах, які можуть призвести до повеней на територіях, де вирощують кукурудзу та сою, особливо на Верхньому Середньому Заході», – зазначив Гайд.

Губернатор штату Айова Кім Рейнольдс повідомила у соцмережах про повені на північному заході штату, які перевищили рівень річок 1993 року. 

Багато аналітиків зазначають, що ще занадто рано оцінювати можливі пошкодження врожаю від повеней.

Погода в Китаї та Індії покращується

В Азії очікуються рясні дощі, які полегшать посуху у частинах Китаю, одного з провідних імпортерів сої. В Індії, де мусони йдуть на п’яту частину нижче норми, ситуація також покращується, що сприяє розвитку сільського господарства у найбільшому експортера рису та імпортера рослинних олій.

«На півночі та сході Китаю, де виробляють кукурудзу та сою, очікується нормальна або навіть вища за норму кількість опадів у період з липня по вересень, що буде сприятливо для врожаю», – додав Гайд.

Метеорологічний центр Китаю повідомив, що частини півночі, північного сходу та західних провінцій матимуть вищі за норму опади в липні-вересні, що сприятиме росту врожаю. Проте інтенсивні опади можуть спричинити швидкі зміни від посух до повеней, підвищуючи ризик захворювань та шкідників.

В Індії мусон просувається після затримки більше ніж на тиждень.

«Тепер він набрав необхідної сили для просування на північні рівнини. У найближчі кілька тижнів ми очікуємо декілька хвиль рясних дощів, що ліквідують дефіцит опадів. Липень обіцяє бути сприятливим», – зазначив представник метеослужби.

В Австралії очікується нормальна погода з вищими за середні опадами в окремих регіонах, що покращує перспективи врожаю пшениці. У Аргентині та Бразилії також прогнозується переважно нормальна погода у найближчі місяці.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь