Зроблено в Україні: аграрії Донеччини отримають в цьому році щонайменше 73 млн грн

Уряд передбачив на 2024 рік для бізнесів Донеччини у рамках політики «Зроблено в Україні» щонайменше 73 млн грн, повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко під час робочого візиту на Донеччину.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

Ці кошти будуть спрямовані на надання грантів, компенсацію відсоткових ставок за пільговими кредитами, надання відшкодування аграріям за купівлю української сільгосптехніки та інші програми в рамках політики «Зроблено в Україні».

«Працюємо із банківським сектором, аби він активніше відновлював кредитування прифронтових територій. Для таких регіонів умови програми «Доступні кредити 5-7-9» покращені — ставки за кредитами знижені до 1% впродовж перших двох років, а потім ставка складатиме 5% – на інвестиційні цілі та 3% на фінансування оборотного капіталу. Ліміти фінансування програми були збільшені до 150 млн, а терміни кредитування — до 10 років. Крім того, обговорили можливості використання доступних кредитів для відновлення енергетичних спроможностей бізнесу. Обговорили також інші програми в рамках політики «Зроблено в Україні» — гранти на переробку, компенсації для аграріїв за придбання вітчизняної техніки, проблемні питання і як їх можна вирішити», – розповіла Юлія Свириденко.

За словами Першої віцепремʼєр-міністерки, 73 млн грн, передбачені на підтримку підприємців Донеччини, не є лімітом, адже чим активніше бізнеси регіону подаватимуться на програми підтримки, тим більше коштів зможуть отримати.

Попри всі складнощі пов’язані з війною бізнес-активність регіону поступово відновлюється. За даними Донецької ОВА, кількість юридичних осіб, які сплачували податки за січень-квітень 2024 року зросла на 3,7% (до 4683) в порівнянні за аналогічним періодом минулого року. Кількість фізичних осіб підприємців, які сплачували податки в перші чотири місяці цього року збільшилась на 32,8% і дорівнює 19 478.

Стратегічна мета урядової політики «Зроблено в Україні» – змінити структуру української економіки, наростити виробництво товарів із доданою вартістю та збільшити частку переробної промисловості у ВВП вдвічі – до 20%, зокрема через розвиток виробництва та збільшення обсягів несировинного експорту. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь